GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-09-2020 16:38

Aydın: Keyfî ve hoyrat tavırlar, adalete olan güveni sarsar

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, 6-8 Ekim 2014 tarihlerinde meydana gelen “Kobani eylemleri” hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, HDP’li 82 kişi hakkında gözaltı kararı verilmesi, “hukuk ve adalet” bağlamında çeşitli kesimlerde tepkiyle karşılandı.

Aydın: Keyfî ve hoyrat tavırlar, adalete olan güveni sarsar

Saadet Partisi Sözcüsü ve Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Birol Aydın, aralarında Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen, eski HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve çok sayıda eski MYK üyesinin de olduğu HDP’li 82 kişi hakkında gözaltı kararı verilmesini, şahsî twitter sayfasında değerlendirdi.

Birol Aydın, şahsî twitter sayfasında şu değerlendirmede bulundu:

“Keyfî ve hoyrat tavırlar, adalete olan güveni sarsar”

“Bu insanlar suçluysa, bu memleketin hakim-savcıları 6 yıl önce neredeydi? Yok değillerse, bugün bu gözaltı kararlarının sebeb-i hikmeti nedir? Adalet mekanizmasını, gündem değiştirmek ve kamuoyunu meşgul etmek için kullanmanın hiç kimseye faydası yoktur!

Bir ülkede adalete olan güven ortadan kalktığı takdirde, o ülkede hiçbir iş yolunda gitmez. Bir kez daha uyarıyoruz; bu ülkenin böylesine keyfî ve hoyrat tavırlara değil, adalete olan güveni yeniden tesis edecek adımlara ihtiyacı var. İnsanımıza ve ülkemize yazık oluyor!..

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA