GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-09-2020 11:00

“Ermeni vatandaşlarımızı taciz edenlerin yaptıkları provokasyondur”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ermeni vatandaşlarımıza yönelik bazı düşmanlaştırma eğilimleri görülmesi üzerine, açıklama yaptı. Çelik, “Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşlarının bir kısmını tehdit ya da taciz edenlerin yaptığı provokasyondur. Bu ülkeye kötülük etmektir” dedi. Çelik, devletin buna izin vermeyeceğini kaydetti.

“Ermeni vatandaşlarımızı taciz edenlerin yaptıkları provokasyondur”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, şahsî twitter sayfasında yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti:

“Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırısını şiddetle kınıyoruz. Haksız ve hukuksuz bu eylemin karşısında olmaya devam edeceğiz.

Birilerinin sosyal medyada ya da başka mecralarda, Türkiye Cumhuriyeti’nin Ermeni vatandaşlarını tehdit ya da taciz etmesine asla müsaade etmeyiz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşlarının bir kısmını tehdit ya da taciz edenlerin yaptığı provokasyondur. Bu ülkeye kötülük etmektir. Türkiye, güvenli bir ülkedir. Türkiye, bir hukuk devletidir. Türkiye Cumhuriyeti, vatandaşları arasında ayrımcılığa izin vermez.

Hangi sebeple olursa olsun, vatandaşlarımız arasında ayrımcılık yapmaya çalışanlar, ülkemize kötülük etmek isteyenlerdir. Ermenistan’a karşı kararlı duruşumuzu başka alanlara sevk etmek isteyenler provokasyon peşindedir.

Türkiye’nin sosyal bünyesine karşı kimse kışkırtıcılık yapamaz.  Türkiye’nin sosyal bünyesinin bağışıklık sistemi, her türlü provokasyon virüsüne karşı yüksek bağışıklığa sahiptir.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA