GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-09-2020 19:10   Güncelleme : 29-09-2020 19:37

“Türkiye’nin Ermenistan uçağını vurduğu iddiası tamamen yalan”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye savaş uçağının Ermenistan savaş uçağını vurduğu iddiasını yalanladı.

“Türkiye’nin Ermenistan uçağını vurduğu iddiası tamamen yalan”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine dair açıklamalarda bulundu. Çelik, bir soru üzerine, Türkiye savaş uçağının Ermenistan savaş uçağını vurduğu iddiasını yalanladı.

Ömer Çelik, şunları söyledi:

“Bu, tamamen yalandır. Böyle bir olay olmadı. Bütün bunları niye yayıyor? Kendi saldırganlığını örtbas edip, Türkiye ile ilgili bir kara propaganda şemsiyesi oluşturup, asıl gündemi örtmek için bunu yapmaya çalışıyor. Fakat kimsenin itibar ettiği bir mesele olmadığı gibi, esas herkesin merak ettiği şey şu: Ermenistan Başbakanı, Ermenistan Savunma Bakanlığı, Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, bütün bu yalanları panik içerisinde anında patlayacak, anında gerçek olmadığı ortaya çıkacak bu yalanları panik içinde yayarak neyi örtbas etmeye çalışıyor? Bu da nettir; oraya paralı asker götüren, başka unsurlarla (PKK ile) bağlantılı olarak orada faaliyet yürüten, insanlık suçu işleyen, uluslar arası hukuku ihlâl eden, 1949 Cenevre Sözleşmesi’ni ihlâl eden Ermenistan olduğu için, bunların tespit edilmesinin önüne geçmek için, Türkiye’ye karşı bu tip bir propaganda içerisine giriyor. Ne Türkiye’nin Ermenistan savaş uçağını düşürdüğü konusu doğrudur, yalandır bu, böyle bir şey söz konusu değil, ne bu doğru, ne de Türkiye’nin oraya cihatçı gönderdiği doğru. İkisi de yalandır.”

Ermenistan Savunma Bakanlığı Basın Sözcüsü Shushan Stepanyan'a dayandırılan haberde, Azerbaycan topraklarından kalkan F-16 Türk savaş uçağının görev uçuşu yapan Ermenistan'a ait SU-25 jetini vurduğunu ve pilotun hayatını kaybettiği iddia edilmişti. Haberde ayrıca Türk yapımı silahlı insansız hava araçlarının da kullanıldığı iddia edilmişti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA