SİYASET
Giriş Tarihi : 30-09-2020 18:13   Güncelleme : 30-09-2020 18:18

Bilgen: Kayyum atanmamış olursa görevimden istifa edeceğim

HDP’li Kars Belediyesi Eş Başkanı Bilgen, “Ben demokrasicilik oynanacak yaşı geçtim. Türkiye’nin koşulları da oyun oynanacak bir ortama sahip değil. Keyfi gözaltılarla bir şehrin iradesi ile oynanmasına izin vermem. İster tutuklayın, ister serbest bırakın, gözaltı sürem bitene kadar kayyum atanmamış olursa Belediye Başkanlığı görevimden istifa edeceğim” dedi.

Bilgen: Kayyum atanmamış olursa görevimden istifa edeceğim

HDP’li Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen, twitter’da yayınladığı bildiride şunları kaydetti:

“Mevziyi terk etmek değil, demokrasi sınavı”

“Ben demokrasicilik oynanacak yaşı geçtim. Türkiye’nin koşulları da oyun oynanacak bir ortama sahip değil. Keyfî gözaltılarla bir şehrin iradesi ile oynanmasına izin vermem. İster tutuklayın, ister serbest bırakın, gözaltı sürem bitene kadar kayyum atanmamış olursa belediye başkanlığı görevimden istifa edeceğim. Kars, kendisini yönetecek liyakattadır. 1,5 yıldır oy birliği ile karar alma olgunluğu gösteren bir mecliste 5 parti uzlaşarak yeni bir yönetim oluşturabilir. Herkes seçimlerde şehri yönetmeye talip olduğuna göre şimdi kimse sorumluluktan kaçmamalıdır. Bu bir mevzinin terk edilmesi değil, seçim kampanyasında söylediğimiz gibi ortak yönetimle demokrasi sınavının verilmesidir. Tutuklanırsam 3. kitabımı yazmak, tutuklanmazsam kooperatif çalışmalarına katkı sunmak, belediye başkanlığından daha az önemli değildir. Bu süreçte bize oy veren, vermeyen tüm hemşehrilerime, başta saha personeli olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Kars’ta bir kadın belediye başkanı ile yola devam edilirse, sadece siyasal değil, toplumsal bir eşik aşılmış olur. Hiçbir şey eskisi gibi olmamalı!”

“Ayhan Bilgen tutuklanmayacak, kayyumda atanmayacak”

Kamuoyu araştırma şirketi MAK Danışmanlık’ın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, Ayhan Bilgen’in mesajını değerlendirirken, “Ayhan Bilgen, bu saat itibarıyla Türkiye siyasetinde bir başrol oyuncusudur” dedi.

Bilgen, şahsî twitter sayfasında şunları yazdı:

“Ayhan Bilgen bu attığı twitle bugünkü siyasetin kimyasını bozmuştur. Çok abartılı bulunabilir ama şimdiden bir öngörü de bulunayım: Ayhan Bilgen, bu saat itibarıyla Türkiye siyasetinde bir başrol oyuncusudur. Bir de not düşeyim. Ayhan Bilgen tutuklanmayacak, kayyumda atanmayacak!”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA