GÜNDEM
Giriş Tarihi : 02-10-2020 13:30   Güncelleme : 02-10-2020 18:50

Eski bakan Zeki Ergezen vefat etti

Ankara’da tedavi gördüğü hastanede çoklu organ yetmezliği sebebiyle 71 yaşında vefat eden Ergezen’in cenazesi, memleketi Ahlat’ta toprağa verilecek.

Eski bakan Zeki Ergezen vefat etti

AK Parti’nin kurucularından eski Bayındırlık ve İskân Bakanı Zeki Ergezen, Ankara’da tedavi gördüğü hastanede 71 yaşında vefat etti.

Kanser hastalığına bağlı çoklu organ yetmezliği sebebiyle hayatını kaybeden Ergezen’in cenazesi, memleketi Ahlat’ta toprağa verilecek.

Zeki Ergezen’in biyografisi

Bitlis’in Ahlat ilçesinde 2 Aralık 1949’da dünyaya gelen Ergezen, Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Bitlis ve Muş’ta Bayındırlık İl Müdürlüğü, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğünde İnşaat Dairesi Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünde İnşaat Emlak Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulunan Ergezen, Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyeleri arasında yer aldı.

TBMM’de 19, 20, 21 ve 22. dönem Bitlis Milletvekilliği yapan Ergezen, 20. dönemde TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevine seçildi. Zeki Ergezen, 58. ve 59. hükümetlerde Bayındırlık ve İskân Bakanı olarak görev yaptı. Ergezen, ayrıca, 23. Dönem’de Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Üyesi oldu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA