GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-10-2020 16:50

“Çocuklarını okula göndermek istemeyenlere esneklik sağlanacak”

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bütün ilkokulların, köy okullarının, 8 ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocukların okullarının 12 Ekim Pazartesi günü haftanın 2 günü yüz yüze eğitime başlayacaklarını, çocuklarını okula göndermek istemeyenlere esneklik sağlanacağını ancak okula gitmeyen öğrencilerin de derslerden sorumlu olacaklarını açıkladı.

“Çocuklarını okula göndermek istemeyenlere esneklik sağlanacak”

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, şahsî twitter sayfasında yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“12 Ekim itibariyle yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz için de ilkokul 1. sınıflar gibi yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yaptık. Yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerimiz de haftanın 2 gününde okullarında olacaklar.

Yüz yüze eğitimin başında “veli rızası, bizim için önemli” demiştik. Şimdi de çocuklarını okula göndermek istemeyenlere esneklik sağlanacak. Öğrencimiz devamsız sayılmayacak ancak her koşulda derslerden sorumlu olacaklar.

Salgın sürecinde sınav gruplarındaki öğrencilerimiz daha kaygılıydı. Onlara yüz yüze eğitime başlayacakları haberini vermek isterim. Okulda güvenle eğitim alabildiklerini gördüklerinde rahatlayacaklar. Kaynak kitaplarımızla, EBA ile her zaman yanlarındayız.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA