KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 07-10-2020 19:10

Şair Ahmet Telli’nin duruşması 7 Ocak 2021’e ertelendi

Devrimci 78’liler Federasyonu Başkanı ve Şair Ahmet Telli, facebook sayfasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla açılan dava sebebiyle hakim karşısına çıktı. Duruşma, 7 Ocak 2021 tarihine ertelendi.

Şair Ahmet Telli’nin duruşması 7 Ocak 2021’e ertelendi

Devrimci 78’liler Federasyonu Başkanı ve Şair Ahmet Telli hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla açılan davanın duruşması, Ankara 22’nci Asliye Hukuk Mahkemesinde görüldü.

Duruşmada Telli, “Hakaret eden hesaplar bana ait değil. Benim adım kullanılarak hayran sayfası açılmış. Benim adımda çok fazla sahte hesap var. Beratımı istiyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı avukatı Hüseyin Aydın, Erdoğan’ın devletin başı olduğunu Anayasanın bunu değiştirmediğini belirti. Paylaşım yapan hesabın verilerinin Telli’nin elektronik hesapları ile eşleştirilmesini talep eden Aydın, Facebook’un Türkiye ile veri paylaşmadığını belirtti.

Bunun üzerine söz konusu hesabın kendisine ait olmadığını tekrarlayan Telli, “Ahmet Telli” adında bir tane az kullandığı Facebook hesabı olduğunu söyledi.

Bahse konu paylaşımların kime ait olduğu konusunda yeterli araştırma yapılması ve konuyla ilgili rapor düzenlenmesine karar veren mahkeme başkanı, bir sonraki duruşmayı 7 Ocak 2021 tarihine erteledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA