Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-10-2020 03:27

Perinçek: Devlet, Abdullah Öcalan’ı televizyona çıkartacak

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, Türk Devleti’nin kısa bir süre sonra Abdullah Öcalan’ı televizyona çıkartarak, “Silahları bırakın. Biz yanlış yaptık” dedirteceğini iddia etti.

Perinçek: Devlet, Abdullah Öcalan’ı televizyona çıkartacak

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, Habertürk televizyonunda yayınlanan “Kübra Par’la Açık ve Net” programında, terör örgütü PKK’nın İmralı Adası’nda tutuklu bulunan elebaşı Abdullah Öcalan’ı televizyona çıkartacağını iddia etti.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un, “Osman Öcalan gibi bir hain, bu devletin televizyonunda siyasî mesaj verdi. Abdullah Öcalan gibi bir hain, Tunceli Munzur Üniversitesi’nden bir akademisyene mektup okuttu” eleştirisi üzerine, “Abdullah Öcalan konusunda da iki gün sonra mahcup olacaksınız. Neden mahcup olacaksınız, biliyor musunuz? Türk Devleti, Abdullah Öcalan’ı, göreceksiniz, çok kısa bir zamanda çıkartacak, Abdullah Öcalan’a şunu söyletecek: ‘Silahları bırakın’ diyecek. ‘Biz yanlış yaptık’ diyecek, göreceksiniz” diye konuştu.

Perinçek, “Çıkartacak derken ne kastediyorsunuz?” sorusu üzerine de, “Televizyonlara falan çıkartacak. Türk Devleti çıkartacak, göreceksiniz” dedi.

Perinçek, bu iddiasının bir bilgiye mi dayandığı yoksa bir tahmin mi olduğuna dair soru üzerine de, şöyle konuştu:

“Bakın, Abdullah Öcalan’ı Atilla Uğur sorguladı. Orada diyor ki, ‘Ben enstrümanım’ diyor. ‘Beni alın, kullanın’ diyor, değil mi? Bunlar, açık açık yayınlandı. Arkasından o birtakım zabıtlar yayınlandı. Görüşme zabıtları. Oralarda da diyor, ‘Ben’ diyor ‘aletim’ diyor, ‘enstrümanım’ diyor. ‘MİT’le konuşuyorum burada’ diyor. Bizzat HDP milletvekilleriyle yaptı konuşmalar var. Onun girdiği çizgi belli yani. Şu anda devletin, MİT’in elinde bir oyuncak durumunda. Onu kullanıyorlar. Bu, kötü bir şey değil.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA