Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 13-10-2020 16:31

Bahçeli: Erken seçim tartışması boşuna emek ve nefes israfıdır

Bahçeli, ülkeyi seçime götürmesi için kendisine çağrıda bulunan Kılıçdaroğlu’na, “Terazi var tartı var, her şeyin bir vakti var, beklemesini bil. Hele biraz sabret; gurkun cücüğü güzün sayılır” diyerek cevap verdi. Bahçeli, sandığın 2023 yılının Haziran ayında kurulmasından yana olduklarını kaydetti.

Bahçeli: Erken seçim tartışması boşuna emek ve nefes israfıdır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kendisine “Eğer sen, bu ülkeyi seviyorsan, bu ülkenin bekasını düşünüyorsan, Türkiye’yi seçime götür” çağrısında bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, partisinin bugünkü TBMM Grubu Toplantısında cevap verdi.

Devlet Bahçeli, bu konuda şunları söyledi:

“Kılıçdaroğlu’na diyorum ki, seçimi falan boş ver, altının para ettiği bir dönemdeyiz, söz gümüşse sükût altındır, sükût et de biraz kazan. Terazi var tartı var, her şeyin bir vakti var, beklemesini bil.

Sakın ha tedbiri elden bırakma, davetsiz gelen döşeksiz oturur. Kulağına küpe olsun, elden gelen öğün olmaz, o da vaktinde gelmez. Hele biraz sabret; gurkun cücüğü güzün sayılır. Bu işlere kafa yorma, seçim meçim derdine düşme; işin yoksa şahit ol, paran çoksa kefil ol.

Göz var izan vardır, bizim görüşümüz açıktır, değişmemiştir. Milliyetçi Hareket Partisi 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin zamanında yapılmasından, sandığın 2023 yılının Haziran ayında kurulmasından yanadır. Bu tutarlılığımızı ve kararlılığımızı muhafaza edeceğiz.

Erken seçim tartışması boşuna emek ve nefes israfıdır. Türkiye 2023 hedeflerine, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bütün kurum ve kurallarını inşa ederek, yapısal reformları hayata geçirerek ulaşacaktır. Anket aldatmalarını milletin iradesi yıkıp geçecektir.

Cumhur İttifakı; inanmış gönüllerin mecmuuyla, yüksek ülkülerin muazzam heyecanıyla, millete adanmış milli ve yerli duruşun manevi hikmetiyle yoluna ve yolculuğuna sonuna kadar devam edecektir.

Kim aday olursa olsun, hangi partiler zilletin çatısı altına sığınırsa sığınsın, parlamenter sisteme dönmenin hesabını hangi siyasi defolar yaparsa yapsın, nafiledir, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yaşayacak, geleceğin rotası Cumhur İttifakı’nın fedakârlıklarıyla çizilecektir.

Milliyetçi Hareket Partisi sözünün eridir. 2023’de Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır, Türk milleti Cumhur İttifakı’yla kutlu yarınlara yürüyecektir.

Hiç kimse ülkemizin hızını kesemeyecek, ekonomide yıkım ve kriz çığırtkanlığı yapanlara, yalan ve umutsuzluk aşılayanlara aziz millet varlığı icazet vermeyecektir. Türkiye salgını da bertaraf edecek, etrafındaki çemberi de yaracaktır.”

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA