Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 13-10-2020 17:29   Güncelleme : 13-10-2020 19:20

Davutoğlu: Bahçeli ‘erken seçim yok’ demişse, bilin ki olacaktır

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Sayın Bahçeli, bugün erken seçimin olmayacağını söylemiş. Eğer Sayın Bahçeli, bir dönemde ‘erken seçim olmayacak’ demişse, bilin ki mutlaka olacak demektir” dedi.

Davutoğlu: Bahçeli ‘erken seçim yok’ demişse, bilin ki olacaktır

Ahmet Davutoğlu, partisinin Kurucular Kurulu Toplantısından önce, gündemdeki siyasî konuları değerlendirdi.

Davutoğlu, erken seçim konusunda şunları söyledi:

“Sayın Bahçeli, bugün erken seçimin olmayacağını söylemiş. Eğer Sayın Bahçeli, bir dönemde ‘erken seçim olmayacak’ demişse, bilin ki mutlaka olacak demektir. 2001’de ‘erken seçim yok’ dedi, Sayın Ecevit’e hürmetini ifade etti, kısa bir süre sonra ülke erken seçime gitti. Şimdi Sayın Erdoğan’ı cumhurbaşkanı ilân ediyor şimdiden, 2023’te ve ‘erken seçim olmayacak’ diyor; ama 2018’de Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Bahçeli, milletin huzuruna gidip 2018 Mart’ında, Nisan’ında, ‘erken seçimden bahsetmek vatana ihanettir’ derken, mayısta erken seçim kararı aldılar. Bu demektir ki, Sayın Bahçeli, ne zaman ‘erken seçim yok’ derse, bir erken seçim olur bu memlekette.”

Davutoğlu, Gelecek Partisi’nin 1 Kasım’da büyük kongresini yaptıktan sonra, 1 Mayıs 2021 tarihinden ibaren seçime katılma hakkı kazanacağını kaydetti.

Bahçeli’ye erken seçim çağrısı

Davutoğlu, “Bunu engelleyemeyecekler. Ben, buradan çağrıda bulunuyorum Sayın Bahçeli’ye; eğer gerçekten kendinize güveniyorsanız, milletin huzuruna gidin ve kendi içinizde tutarlı olun. Geçmişte olduğu gibi, ‘erken seçim yok’ dediğinize göre erken seçim yaptırın memlekete ki, memleket, bütün bu felâketlerden, bütün bu kaostan kurtulsun” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA