Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-10-2020 00:34

Gültan Kışanak, Kobani soruşturması kapsamında tutuklandı

Eski Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gültan Kışanak, Kobani soruşturmasında tutuklandı. Eski HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, adlî kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Gültan Kışanak, Kobani soruşturması kapsamında tutuklandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, başka suçlardan tutuklu olan Kışanak ve Gülser, bulundukları cezaevlerinde Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) yoluyla soruşturma savcısına ifade verdi.

Daha sonra tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen şüphelilerden Kışanak tutuklandı. Yıldırım'ın ise bu dosya kapsamında adlî kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verildi.

Soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun da tutuklu bulunduğu 2014'teki Kobani olayları hakkındaki soruşturma kapsamında, 25 Eylül'de 82 zanlı hakkında gözaltı kararı çıkartmıştı. 7 ilde düzenlenen operasyonda, 20 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Zanlılardan Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan ve Gülfer Akkaya, adlî kontrol şartıyla serbest bırakılırken, bazı eski HDP milletvekillerinin de arasında bulunduğu 17 kişi tutuklanmıştı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA