GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-10-2020 16:01

ABD’den vatandaşlarına Türkiye uyarısı: Terör istihbaratı aldık

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, web sitesinde Türkiye’deki ABD vatandaşları için bir güvenlik uyarısı yayınladı. Uyarıda, ABD Başkonsolosluğu dahil olmak üzere İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı uyruklulara yönelik potansiyel terör saldırıları ve adam kaçırma olaylarına dair güvenilir istihbarat raporları aldıkları kaydedildi.

ABD’den vatandaşlarına Türkiye uyarısı: Terör istihbaratı aldık

Güvenlik uyarısında, “ABD vatandaşlarının, büyük ofis binaları veya alışveriş merkezleri dahil olmak üzere, Amerikalıların veya yabancıların toplanabileceği yerlerde daha dikkatli olmaları tavsiye edilir” denildi.

Uyarıda ayrıca, ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nde,İstanbul Başkonsolosluğu’nda ve Adana ile İzmir Konsolosluğu’nda bütün Amerikan vatandaşlığı ve vize hizmetlerinin geçici olarak askıya alınacağı; randevuları planlanan bireylerin, randevularının nasıl yeniden planlanacağına dair talimatlar içeren bir e-posta ile bilgilendirilecekleri duyuruldu.

Yapılan açıklamada Amerikan vatandaşlarına, dikkatli ve temkinli olmaları, kalabalıktan uzak durmaları, düşük profillerini korumaları, çevrelerinden haberdar olmaları, yabancıların uğrak yerlerinde temkinli olmaları, olayları için yerel medyadan takip etmeleri tavsiye edildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA