EKONOMİ
Giriş Tarihi : 26-10-2020 05:15   Güncelleme : 27-10-2020 01:31

Esnaf: Eve ekmek götüremiyoruz. Erdoğan: Abartma!

Malatya’da minibüsçü esnafını temsilen Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım isteyen esnaf, “İşsiziz, evimize ekmek götüremiyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise “Bu biraz bana abartılı geldi be. Çok abartılı geldi bana” diye karşılık verdi. Erdoğan, daha sonra, şikâyette bulunan esnafa çay paketi vererek, “Al, keyif çayı bu. Bu çayı iç” dedi.

Esnaf: Eve ekmek götüremiyoruz. Erdoğan: Abartma!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, twitter sayfasında, “Bu görüntüler bugün Malatya’da çekildi!” başlığıyla bir video kaydı yayınladı.

Yayınlanan görüntüde, Cumhurbaşkanı Erdoğan, miting otobüsünün içinden, açık kapısının önünde, otobüsün yanında duran esnafı dinliyor. Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, minibüsçü ve servisçi esnafını temsilen Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım isteyor. İnce, sıkıntılarının anlatıldığı tahmin edilen bir dosyayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teslim ettikten sonra, deprem ve pandemi (salgın) dolayısıyla mağdur olduklarını dile getiriyor. İnce, “Sayın Cumhurbaşkanım, minibüsçü ve servisçi esnafımız, Malatya’da sizden müjdeler bekliyor” diyor. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ne müjdesi? Ben müjdeyi verdim zaten” diye karşılık veriyor. İnce, “Sayın Cumhurbaşkanım, işsiziz, evimize ekmek götüremiyoruz” diyor. Erdoğan ise, “Bu biraz bana abartılı geldi be. Çok abartılı geldi bana. Çok, çok abartı… Bak, ‘düştü’ ifadene tamam, eyvallah; ama ‘eve ekmek götüremiyoruz’ dediğin zamaaan…” karşılığını veriyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra, şikâyette bulunan esnafa çay paketi vererek, “Al, keyif çayı bu. Bu çayı iç” diyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA