GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-10-2020 00:32   Güncelleme : 27-10-2020 06:29

“Türkiye artık bu tür saldırılarla dizayn edilebilen bir ülke değildir”

Hatay’ın Payas ilçesinde Jandarma uygulama noktasına silahlı saldırıda bulunan ve bir araçla kaçan teröristler, polis ve jandarmanın takibi sonucu İskenderun ilçesinde sıkıştırıldı. Bu esnada canlı bomba, Fener Caddesi üzerinde kendini patlattı.

“Türkiye artık bu tür saldırılarla dizayn edilebilen bir ülke değildir”

Hatay’ın Payas ilçesinde teröristler, Jandarma uygulama noktasına silahlı saldırıda bulundu. Saldırıda bir astsubay yaralandı. Polis ve Jandarma ekipleri, bir araçla kaçan teröristleri İskenderun ilçesine kadar takip etti. Fener Caddesi üzerine gelindiğinde, üzerinde bomba taşıyan terörist, kendisini patlattı. Patlamada bazı iş yerleri ve araçlar zarar gördü. Patlama sırasında İskenderun İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı ve 2 sivil yaralandı.

Can kaybı yok

Hatay Valiliği, İskenderun ilçesinde meydana gelen patlama konusunda açıklama yaptı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Güvenlik birimlerimizin Payas kontrol noktasında şüphelendiği 2 teröristten biri takip sonucunda İskenderun da etkisiz hale getirilmiş ve bu esnada bir patlama meydana gelmiştir. Herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır. Operasyon devam etmektedir. kamuoyu bilgilendirilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Patlama konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da twitter sayfasında açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Hatay’da gerçekleştirdikleri başarılı terörle mücadele operasyonu nedeniyle kahraman güvenlik güçlerimizi tebrik ediyorum. Tüm Hataylı kardeşlerime geçmiş olsun temennilerimi iletiyorum. Rabbim ülkemizi her türlü saldırıdan, felaketten, hain emellerden korusun.

Türkiye artık bu tür saldırılarla dizayn edilebilen, yönlendirilen, meşgul edilen bir ülke değildir. Allah’ın izni, güvenlik güçlerimizin gayretiyle hem sınırlarımız içerisinde hem de sınırlarımızın ötesinde terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz.”

Davutoğlu: Birliğimizi, beraberliğimizi asla bozamayacaklar

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da, twitter’da yayınladığı mesajda, “Birliğimizi, beraberliğimizi asla bozamayacaklar” dedi. Davutoğlu, şunları kaydetti:

“Teröre lanet olsun. İskenderun’da büyük bir başarıyla hain terör saldırısını engelleyen kahraman Emniyet Mensuplarımızı tebrik ediyorum. Geçmiş olsun İskenderun, geçmiş olsun Hatay. Birliğimizi, beraberliğimizi asla bozamayacaklar.”

Karamollaoğlu: Terör saldırılarını şiddetle lânetliyorum

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise, terör saldırı hakkında bir kınama mesajı yayınladı.

Karamollaoğlu, mesajında şunları kaydetti:

“İskenderun ve Payas ilçelerimizde gerçekleşen terör saldırılarını şiddetle lânetliyorum. Herhangi bir can kaybı olmaması şu an en büyük tesellimiz. Hatay halkına ve aziz milletimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA