GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-10-2020 03:19   Güncelleme : 29-10-2020 03:21

Prof. Gürses: Erdoğan ile Putin, Suriye harekâtı için görüştü

Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Gürses, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin’in, yeni bir Suriye harekâtı konusunda görüşmeler yaptıklarını ileri sürerek, “Kuzeyden, güneyden koridorlar kapatılıyor. Karabağ içeride kalacak. Karabağ’daki silah temizlemesi o zaman yapılacak” dedi.

Prof. Gürses: Erdoğan ile Putin, Suriye harekâtı için görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grubu Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin Suriye sınırı boyunca kontrolü altında bulunmayan yerlerdeki terör örgütü varlığının ve Türkiye’ye yönelik tehditlerinin, verilen sözlere rağmen artarak devam ettiğini belirterek, buralardaki teröristlerin belirlenen hattın dışına çıkartılmaması hâlinde, Türkiye’nin her an harekete geçmek için meşru sebebe sahip olduğunu söyledi.

Ulusal Kanal’da yayınlanan “İşin Aslı” programında, Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Gürses’e, Erdoğan’ın bu sözleri hatırlatılarak, bunun yeni bir harekâtın işareti sayılıp sayılamayacağı soruldu.

Prof. Gürses, “Putin’le bunları görüştüler. Dün, bugün görüşmeleri oluyor. Türkiye, böyle bir harekâta girişebilir. Kafkasya’da da olumlu gelişmeler oluyor. Kuzeyden, güneyden koridorlar kapatılıyor. Karabağ içeride kalacak. Karabağ’daki silah temizlemesi o zaman yapılacak. Çok iyi gelişmeler var” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA