GÜNDEM
Giriş Tarihi : 31-10-2020 18:30

Bakan Yardımcısı İnce: Yazdıkça yakalanacaksınız!

İçişleri Bakanı Yardımcısı Muhterem İnce, sosyal medyada İzmir halkını aşağılayıcı ve halkın bir kesimini diğer bir kesimi aleyhine düşmanlığa açıkça tahrik edici mesajlar yayınlayan kişilerden 6’sının gözaltına alındığını belirterek, “İçindeki kini ve nefreti sosyal medyadan yaymaya devam edenler, yazdıkça yakalanacaksınız!” dedi.

Bakan Yardımcısı İnce: Yazdıkça yakalanacaksınız!

“Sanal devriye”

Bu konuda Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı birimler tarafından, internet ortamında 7/24 esasına göre “sanal devriye” faaliyetleri yürütüldüğü kaydedildi.

Açıklamada, bu “sanal devriye” faaliyetleri kapsamında İzmir depremi üzerinden “bölge halkına yönelik aşağılayıcı, tahkir ve tezyif edici paylaşımlarla halkın bir kesimini diğer bir kesimi aleyhine düşmanlığa ve/veya kin beslemeye alenen tahrik ettiği değerlendirilen 27 paylaşıma rastlanıldığı, paylaşımı yapanlardan 16 kişinin tespit edildiği, 3 şahsın gözaltına alındığı, konuya ilişkin çalışmaların ve adli sürecin devam ettiği” duyuruldu.

“Yazdıkça yakalanacaksınız!”

İçişleri Bakanı Yardımcısı Muhterem İnce de, twitter sayfasında yayınladığı mesajında, “İçindeki kini ve nefreti sosyal medyadan yaymaya devam edenler, yazdıkça yakalanacaksınız! Mühim olan İnsan olabilmek” ifadelerini kullandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA