DÜNYA
Giriş Tarihi : 05-11-2020 00:36   Güncelleme : 05-11-2020 17:48

“Sadece Demokratların değil herkesin başkanı olacağım”

ABD’de Demokrat Partili Başkan Adayı Joe Biden, seçim kampanyasını Demokrat Parti’nin adayı olarak yürüttüğünü ancak başkan seçilmesi hâlinde kendisine oy verenlerin de vermeyenlerin de başkanı olacağını ifade etti.

“Sadece Demokratların değil herkesin başkanı olacağım”

ABD’de Demokrat Partili Başkan Adayı Joe Biden, kameraların karşısına geçerek seçimin seyrini değerlendirdi.

“Başkanlığı kazanmak için yeterli sayıda eyaleti kazanıyor olduğumuz açık. Seçimi kazandığımı ilân etmiyorum ama oy sayımı bittiğinde kazanacağıma inanıyorum” diyen Biden, Seçim kampanyasını Demokrat Parti’nin adayı olarak yürüttüğünü ancak başkan seçilmesi hâlinde kendisine oy verenlerin de vermeyenlerin de başkanı olacağını ifade etti.

ABD sonuçları henüz kesinleşmeyen seçime kilitlenirken, Biden, başkan yardımcısı adayı Kamala Harris ile Delaware eyaletinde açıklama yaptı. 

Bu seçimlerde 150 milyondan fazla Amerikalının oy kullandığını ve Amerikan tarihinde en fazla bu seçimlerde oy kullanıldığını söyleyen Biden, ABD'yi halkın yönettiğini, yetkiyi halkın verdiğini ve ABD başkanın kim olacağına da halkın karar vereceğini ifade etti.

''Zaferle çıkacağımızdan eminim''

Wisconsin'de 20 bin fazla oyla kazandıklarını, Michigan'da 35 bin oy ile önde olduklarını ifade eden Biden, ''Pennsylvania konusunda iyi hissediyorum, posta yoluyla kullanılan oyların yüzde 78'ini alıyoruz.'' diye konuştu.

70 milyondan fazla oya ulaştıklarını söyleyen Biden, seçim tamamlandıktan sonra bölünmüş ülkeyi birleştirme ve iyileştirme sözü verdi.

Biden, ''Zaferle çıkacağımızdan eminim.'' dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA