EKONOMİ
Giriş Tarihi : 07-11-2020 00:03

Kahveci: İBB’nin temizlik görevlileri camilere sokulmuyor

Karar Gazetesi Ekonomi Müdürü İbrahim Kahveci, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin camileri ilâçlayıp temizlemekle görevlendirdiği kişilerin, camilere sokulmadıkları için görevlerini yerine getiremediklerini iddia etti. Türkiye’nin varlık içinde yokluk çektiğini ifade eden Kahveci, Türkiye’nin milletten yana bir anlayışla yönetildiğinde ekonomik tablonun 2-3 ay içinde baştan aşağı değişebileceğini söyledi.

Kahveci: İBB’nin temizlik görevlileri camilere sokulmuyor

İbrahim Kahveci, TV5’de yayınlanan “Ekonomi ve Ötesi” isimli programda, iddiasını şöyle dile getirdi:

“Bakın, Türkiye’nin ana zihniyeti, iktisadî değil. Ana zihniyeti, ayrımcılık noktasında. Bir örnek vereceğim size: illerde, bölgelerde camilerin ilâçlanması, temizlenmesi ile ilgili kim görevlidir? Belediye. Acaba İstanbul’da belediyenin camilere yolladığı görevliler, temizlik görevlileri, camilere alınıyor mu? Buradan sesleniyorum, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne; şu cami temizlik işi görevlileri ne durumda? Nedir sorun?

Bu anlayış, Bu zihniyet, ülkeyi ayrıştırma üzerine bir zihniyettir. Bakın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, camileri temizle yemiyor, ilaçlayamıyor. İlaçlayamıyor, çünkü görevlileri camiye alınmıyor. İnsanların inançlarını peşinen yargılayıp Allah adına hüküm veren bir kesim oluştu.”

“Milletten yana bir anlayışla ekonomik tablo 2-3 ayda baştan aşağı değiştirilebilir”

Türkiye’nin çok ciddi ekonomik sıkıntılar içinde olduğunu ve uygulanan politikalar sebebiyle bu sıkıntıların daha da artacağını ifade eden Kahveci, “Ama bizim bütün yönetim olarak aklımız fikrimiz, 5 tane, 6 tane Hazine garantili müteahhidin parasını ödemek. Daha ne söyleyebilirim?” dedi.

Kahveci, önümüzdeki aylarda yeni zamlar yapılacağını, yoksulluğun, sefaletin daha da artacağını ileri sürerek, şu tavsiyede bulundu:

“Kimse, Türkiye’deki bu ekonomik sıkıntıdan dolayı umutsuzluğa kapılıp, geçmişte meydanlarda birçok olay yaşadık, üzerine benzin dökenler filan oldu, Allah rızası için ne olur kimse aklına böyle bir şey getirmesin. Türkiye, varlık içerisinde bir ülkedir. Bugün anlayışı millete döndürelim, anlayışı millet olsun, inanın 2-3 ayda bu ülkede ekonomik tablo baştan aşağı değişir.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA