YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 07-11-2020 07:48

Tepeharman Köyü’nde 10 ev ile cami yandı

Kastamonu’nun Tepeharman Köyü’nde gece bir evde elektrik kontağı sebebiyle çıkan yangında 10 ev kullanılamaz hâle geldi; köyün camisinin ise çatısı yandı. Ormanlık alana sıçramadan yaklaşık 3 saatte kontrol altına alınan yangında ölen ve yaralanan olmadı.

Tepeharman Köyü’nde 10 ev ile cami yandı

Kastamonu şehir merkezine 54 kilometre uzaklıktaki 14 haneli Tepeharman Köyü’nde gece saat 22.30 sıralarında yangın çıktı. Satı Hebipoğlu’na ait evde elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın, binanın ahşap olması sebebiyle hızla büyüdü. Alevler, rüzgârın da etkisiyle kısa sürede bitişikteki evlere ve camiye de sıçradı. İtfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğüne ihbarda bulunan vatandaşlar, bu arada köyde bulunan su tankeriyle yangına müdahale etmeye çalıştı. Yaklaşık 1 saat sonra köye gelen çok sayıda itfaiye ekibi ile Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait arazözler, yangına müdahale etti.

Yangında, Satılmış Hebipoğlu, Lütfi Kadiroğlu, Mustafa İsmailoğlu, Murat İsmailoğlu, Muhammed İsmailoğlu, Mustafa İsmailoğlu, Nahit İsmailoğlu, Mustafa İsmailoğlu, Saide İsmailoğlu ve Hüseyin İsmailoğlu’na ait evler, tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Ekipler, yangını ormanlık alana sıçramadan kontrol altına aldı.

Kastamonu Valisi Avni Çakır, “Yanan evlerimizden 5 tanesi boştu; fakat 5 tanesinde vatandaşlarımız vardı. Şükür ki can kaybımız yok” dedi.

Vali Çakır, evleri yanan ailelerin, akraba ya da köyde sağlam olan binalara geçici olarak yerleştirileceğini kaydetti. Çakır, yanan evlerin tadilatına en yakın zamanda başlanacağını söyledi.

Çakır, “Yarın sabah itibariyle hasar tespit çalışmalarına başlayacağız. Gerekli maddî desteklerimizi de yapacağız. Evleri yanan vatandaşlarımızın yaralarını en kısa sürede saracağız. Kızılay’ımız, sabah buraya aş evini kuracak. Çadırlarımız da sabahın erken saatlerinden itibaren kurulmaya başlanacak” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA