DÜNYA
Giriş Tarihi : 07-11-2020 08:27   Güncelleme : 07-11-2020 08:35

Biden: Sayılar açık ve ortada; seçimi biz kazanacağız

ABD başkanlık seçiminde Demokratların adayı Joe Biden, yaptığı basın açıklamasında, “Amerikan ulusu, net bir çoğunlukla bizi destekliyor. Sayılar açık ve ortada; seçimi biz kazanacağız” dedi.

Biden: Sayılar açık ve ortada; seçimi biz kazanacağız

ABD’de seçimin dördüncü gününde sonuçları takip ettiği Delaware’de yarışı önde götüren Demokratların adayı Joe Biden, kameraların karşısına çıktı.

Biden, yarışı önde götürdüğünü ve on yıllardır Cumhuriyetçilere oy veren eyaletleri de almaya yakın olduğunu belirterek, “Seçimi kazanacağız” dedi.

Biden, “Amerikan ulusu, net bir çoğunlukla bizi destekliyor. Sayılar açık ve ortada; seçimi biz kazanacağız. 74 milyonun üzerinde oy aldık. Bu sayı, ABD tarihinde herhangi bir başkanın aldığı oydan daha fazla” diye konuştu.

Amerikalıların Covid-19 salgınıyla mücadelede, ekonomik sorunlarda, iklim değişikliğinde ve sistematik ırkçılık konusunda harekete geçilmesini istediğini belirten Biden, yeni planlar için Başkan Yardımcısı Adayı Kamala Harris’le çalışmaya başladıklarını, birçok kişinin salgında hayatta kalabileceğini söyledi.

Biden, “Sakin kalmalıyız. Tüm oylar sayılırken süreç işlemeli. Demokrasi iş başında. Oylarınız sayılacak. Bazı insanların sayımı durdurmak için ne kadar çabaladığı umrumda değil, buna izin vermeyeceğim” dedi.

Biden’ın rakibi Donald Trump, bazı eyaletlerde postayla gelen oyların “yasadışı” olduğunu iddia ediyor ve oy sayımının durdurulmasını talep ediyor. Ancak şimdiye kadar delil sunmadan yaptığı bu talebi hiçbir mahkeme kabul etmedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA