YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 07-11-2020 16:48

Rize’nin Pazar ilçesinde heyelan; 3 ev boşaltıldı

Rize’nin Pazar ilçesinde, sağanak sonrası meydana gelen heyelanda, 3 ev tedbir amacıyla boşaltıldı. Giresun’da sel riski altındaki şantiyede çalışmalar durduruldu.

Rize’nin Pazar ilçesinde heyelan; 3 ev boşaltıldı

İlçenin Zafer Mahallesi’nde gece etkili olan sağanak sonrası heyelan meydana geldi. Yamaçta toprak kayması sonucu tarım arazileri zarar gördü; 3 ev de tedbir amacıyla tahliye edildi. Vatandaşlar, geceyi komşularının evinde geçirirken, mahallede AFAD ekiplerince teknik inceleme başlatıldı.

“Kalıcı önlem alınmasını bekliyoruz”

Zafer Mahallesi Muhtarı Muhammet Oral, yağışların etkisiyle heyelan meydana geldiğini belirterek, “Şükürler olsun ki binalara bir metre kala heyelan durdu. Mahallede gerekli güvenlik tedbirleri alındı ve vatandaşlarımız komşularının evlerinde geceyi geçirdi. Heyelan nedeniyle kalıcı önlem alınmasını bekliyoruz” dedi.

Giresun’da sel riski altındaki şantiyede çalışmalar durduruldu

Giresun’da dün etkili olan sağanak sebebiyle taşan Mursal Deresi’nin sürüklediği şantiyeye ait araç ve iş makineleri dere yatağında kaldı. 22 Ağustos’ta menfezin çökmesi sonucu 5 askerin şehit olduğu dere yatağında sel riski sebebiyle şantiyedeki çalışmalar durduruldu; iş makinesi ve araçlara da müdahale edilemedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA