SİYASET
Giriş Tarihi : 07-11-2020 19:20   Güncelleme : 07-11-2020 19:31

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığına Ömer Faruk Yazıcı getirildi

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığını 3 yıldır sürdüren Dr. Abdullah Sevim, görevini Saadet Partisi Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı’ya devretti.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığına Ömer Faruk Yazıcı getirildi

Ömer Faruk Yazıcı Kimdir?

Aslen Trabzonlu olup 1988 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitim gördü. Ardından Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde okudu.

Üniversite yıllarında Anadolu Gençlik Derneği (AGD)’nin öğrenci faaliyetlerinde aktif rol üstlendi. AGD Genel Başkan Yardımcısı olarak 2011-2018 yılları arasında sırasıyla; Tanıtma Başkanlığı, Ortaöğretim Başkanlığı ve Üniversiteler Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Ayrıca bu süre içerisinde parti çalışmalarına, 2011 yılında Saadet Partisi Gençlik Kolları’nda Başkan Yardımcısı olarak başladı. Temel Karamollaoğlu’nun, Genel Başkan seçildiği 2016 yılındaki 6. Olağan Büyük Kongre’de Genel İdare Kurulu’na en genç üye olarak seçildi. 2018 yılında Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun tensipleriyle Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Özel sektör ve kamu projelerinde çeşitli alanlarda danışmanlık ve yöneticilik yaptı. Hem yurt içi hem de yurt dışında tanıtım ve ajans faaliyetlerinde bulundu. Sinema sektöründe birçok belgesel ve filmin yapımcılığını üstlendi. Halen, kurucusu olduğu medya ve yapım şirketinde yöneticilik yapmaktadır.

Türkiye’nin ilk Siyasal İletişim Ofisi’nin kurulmasına öncülük etti ve bu alanda birçok çalışmaya danışmanlık yaptı. Bu ofisin çalışmalarını Saadet Partisi’nin hizmetine sunarak “Yeni Nesil Tanıtım ve Siyasal Kampanya”yı kamuoyuna tanıttı.

Yazıcı, evli ve 2 çocuk babasıdır.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA