GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-11-2020 05:25   Güncelleme : 18-11-2020 10:23

Ağbaba: Hadsiz mektubun muhatabı, Erdoğan, Bahçeli ve Soylu’dur

Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesine CHP temsilcileri tepki gösterdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da, “Bu çirkin ve hadsiz mektubun muhatabı Kılıçdaroğlu değil, ülkeyi mafya çiftliğine çeviren Erdoğan, Bahçeli ve Soylu’dur. O adamla ilgili Cumhuriyet Savcıları mutlaka gereğini yapmalıdır” dedi.

Ağbaba: Hadsiz mektubun muhatabı, Erdoğan, Bahçeli ve Soylu’dur

CHP temsilcileri, “Organize suç örgütü liderliği”nden hüküm giymiş olan ve “İnfaz Yasası”nda yapılan değişikliğin ardından geçen nisan ayında tahliye edilen Alaattin Çakıcı’nın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ağır hakaretler edip, “Seni bakla kazığı ile tanıştırırım” diyerek tehdit etmesine tepki gösterdiler.

“Organize suç örgütü liderliği”nden hüküm giymiş olan ve “İnfaz Yasası”nda yapılan değişikliğin ardından geçen nisan ayında tahliye edilen Alaattin Çakıcı, şahsî twitter sayfasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hitaben kendi el yazısıyla yazılmış 4 sayfalık mektubun fotoğraflarını yayınladı.

Çakıcı’nın, kamuya açık bir şekilde Kılıçdaroğlu’nu açıkça tehdit etmesine, CHP temsilcileri sert tepki gösterdiler.

Öztrak: Mafya bozuntularına asla pabuç bırakmayız

Alaattin Çakıcı’nın tehdit mektubuna, CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, şahsî twitter sayfasında karşılık verdi. Öztrak, “Cumhuriyet Halk Partisi masa başında yazılan bir dilekçe ile kurulmuş bir parti değildir. Mafya bozuntularına, sözde kabadayılara asla pabuç bırakmayız.  Genel Başkanımıza nereden ve kimden gelirse gelsin hiç bir tehdidi kabul etmeyiz. Bunu herkes böyle bilsin” diye yazdı.

Adıgüzel: Bahçeli’ye söylüyoruz, Çakıcı yanıtlıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, twitter mesajında, şu ifadeleri kullandı:

“Fırıldak gibi fır fır dönüp birbirine laf çarpıp sonra da kucaklaşanlar Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu kendileriyle karıştırmasınlar. Dün yezit dediğine, bugün efendim diyenlerin, mafya düzeniyle kendi düzenini muhafaza etmeye çalışanların tehditleri bize sökmez!

Erdoğan’a söylüyoruz, Bahçeli yanıtlıyor. Bahçeli’ye söylüyoruz, mafya lideri Alaattin Çakıcı yanıtlıyor. Ülkeyi mafya çiftliğine çevirenler, mafyalarla el ele vermiş muhalefeti tehdit ediyor. Savcılar, harekete geçmek için ne bekliyorsunuz?”

Torun: Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmek, mafya bozuntularının boyunu aşar!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da, tepkisini twitter sayfasında şöyle dile getirdi:

“Milyonları arkasına alarak adalet arayışında kilometreleri aşan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na laf söylemek, tehdit etmek, mafya bozuntularının haddini de boyunu da aşar! “Ağa, kabadayı” ağızlarıyla yapılan tehditlere boyun eğmeyiz! T.C., hukuk devletidir. Herkes haddini bilecek.”

Özel: Genel başkanı tehdit etmek, cumhuriyeti tehdit etmektir

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de twitter mesajında şunları kaydetti:

“Susurluk’ta deşifre olan mafya-siyaset ilişkisine derin devletin yeniden ihtiyaç duyduğu açık. Biz, bir mafyanın tehditlerine pabuç bırakacak değiliz. CHP’nin Genel Başkanını tehdit etmek, milyonları tehdit etmektir, cumhuriyeti tehdit etmektir. Herkes, haddini bilecek!”

Özkoç: Savcıları göreve davet ediyorum

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç da twitter mesajında tepkisini şöyle dile getirdi:

“CHP, Türkiye'nin mayasıdır, sigortasıdır. İktidarı arkasına almış bir mafya bozuntusunun tehditlerine boyun eğmez! Hiçbir ferdini yedirmez! Ata'nın dediği gibi “savaşta yağan mermi yağmuru, o yağmurdan ürkmeyenleri, ürkenlerden daha az ıslatır.” Savcıları göreve davet ediyorum!”

Ağbaba: Hadsiz mektubun muhatabı Erdoğan, Bahçeli ve Soylu’dur

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, art arda yayınladığı tweetlerle, Çakıcı’ya ve iktidar ortaklarına sert tepki gösterdi. Ağbaba, şunları kaydetti:

“Sözüm ona bir hukuk devletinde devlet,  organize suç örgütleriyle mücadele eder; ama görüyorum ki ülkemde mafya kalıntıları muhalefeti tehdit eder olmuş. Gün gelir, herkes bunun hesabını verir. Biz, dünyaya gerektiğinde kafa tutmuş parti grubuyuz ki, bir mafya kalıntısı vız gelir.

Organize suç örgütü lideri, Çakıcı denen hapishane kaçkını, Genel Başkanımızı tehdit etmiş. Bu çirkin ve hadsiz mektubun muhatabı Kılıçdaroğlu değil, ülkeyi mafya çiftliğine çeviren Erdoğan, Bahçeli ve Soylu’dur. O adamla (!) ilgili Cumhuriyet Savcıları mutlaka gereğini yapmalıdır.

Bu şahsın önce Erdoğan’ı da tehdit edip daha sonra çark etmesi, Genel Başkanımızın "Saray bekçiliği" ifadesinde ne kadar haklı olduğunu gösterdi. Hukuk reformu yapacağız diyenler, reformu mafya babalarına mı yapıyorlar, göreceğiz.

Mafya bozuntuları ve bunları kullanan Cumhur İttifakı bilmelidir ki, bu mafya düzeni mutlaka bitecek. Mafya düzenini bitireceğiz.

Bir ülkenin Ana Muhalefet Partisi liderine, suçları mahkemeler tarafından onaylanmış çete liderinin hakaret etmesi, hukuk sisteminin çöktüğünü, mafya düzeninin hayata geçtiğini gösteriyor. Çetelerin arkasına gizlenenler unutmasın ki, mafya düzenini bitireceğiz.

Hiç boşuna heveslenmeyin; Bu mafya düzenini bitireceğiz! Söz verdik yapacağız. Bu ülkeye hukuku, adaleti ve demokrasiyi getireceğiz.”

Altay: Türk siyaseti, böyle bir tabloyu yaşamadı

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Çakıcı’nın tehdit mektubunu TBMM gündemine taşıdı. Altay, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Siyaset tarihimizle belki bir ilk yaşıyoruz. Sayın Genel Başkanımızın bugün grup toplantısında yaptığı konuşmada AK Parti Genel Başkanı Sayın Erdoğan’ı ve onu destekleyen parti Milliyetçi Hareket Partisi Sayın Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştiren konuşmasından sonra, adı “yeraltı dünyası suç örgütü yönetmek” ile anılan bir zat, kamuoyuna açık bir adi mektupla Sayın Genel Başkanımızı ölümle tehdit etmiş ve çok ağır hakarette bulunmuştur. Aynı mektupta Sayın Erdoğan’a ve Sayın Bahçeli’ye de övgüler düzmüştür.

Türk siyaseti, böyle bir tabloyu yaşamadı. Siyasetçiler münakaşa eder, tartışır, zaman zaman ağır eleştirilerde olur; ama siyasi parti genel başkanlarının bu tartışmalarına suç örgütü liderlerinin taraf olması, kamuoyuna açık bir mektupla Türkiye’nin ikinci en büyük partisinin genel başkanına adice ve çok ağır hakaret ederek tehdit etmesi ve aynı mektubun içerisinde her iki Sayın Genel Başkana methiyeler dizmesi, ben eminim ki Sayın Bahçeli’nin de Sayın Erdoğan’ın da asla ve asla tasvip edeceği bir durum değildir. Konuyu yüce genel kurulun ve aziz milletimizin takdirine sunarken herkesin bilmesini isterim ki, Cumhuriyet Halk Partisi, kabadayılara pabuç bırakacak bir parti değildir. Arz ederim.”

Kaftancıoğlu: Hesabımız, mafya düzenini halkın başına belâ edenlerle

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da twitter’da yayınladığı mesajında, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin mafya bozuntularıyla işi olmaz, mafya düzenini halkın başına belâ eden siyasi anlayışla hesaplaşması olur ve o hesabı günü geldiğinde sandıkta görecektir” ifadelerini kullandı.

Hukuk Komisyonu: Sürecin takipçisi olacağız

CHP İstanbul Hukuk Komisyonu da yayınladığı mesajda, “Ana muhalefet partisinin genel başkanını tehdit edip hakaret edenler, yargı karşısında hesap verecekler! CHP İl Hukuk Komisyonu olarak sürecin takipçisi olacağız” duyurusunda bulundu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA