SİYASET
Giriş Tarihi : 19-11-2020 18:45   Güncelleme : 19-11-2020 19:31

Kılıçdaroğlu: Seval Türkeş beni arayıp üzüntülerini bildirdi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, merhum Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş’in kendisini arayarak, Çakıcı’nın tehdidinden ve MHP’nin düştüğü durumdan duyduğu üzüntüyü dile getirdiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu: Seval Türkeş beni arayıp üzüntülerini bildirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Safranbolu ilçesinde safran hasadına katıldı. Yukarıçiftlik Köyü Keten Mahallesi’nde İsmail Yılmaz’a ait safran tarlasında hasat yapan Kılıçdaroğlu, safran ve safran çayı hakkında üreticilerden bilgi aldı.

Kılıçdaroğlu Safranbolu Belediyesi’ni ziyaret ettikten sonra, muhabirlerin sorularını cevapladı.

Alaattin Çakıcı’nın tehdidi konusundaki değerlendirmesi sorulan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Beni asıl üzen, Bahçeli’nin bir mafya mensubuna sahip çıkması oldu”

“Beni üzen nokta asıl şu: Meşru bir organın, Siyasî Partiler Yasası’na göre kurulmuş olan bir partinin, üstelik Türkiye Cumhuriyeti tarihinde kökü olarak kabul ettiğimiz bir partinin genel başkanının, bir mafya liderine sahip çıkması. Asıl üzücü olan bu. Geri tartışmaların hiçbir önemi yok. Bu konuda beni duygulandıran telefon, Sayın Seval Türkeş’e ait. Aradı, büyük üzüntülerini dile getirdi ve bu partinin böyle bir pozisyona düşmesinin kendisi açısından da çok büyük bir rahatsızlık yarattığını ifade etti. Bunu söylemek isterim. Diğerlerinin hiçbir önemi yok.

Biz, bildiğimiz yolda kararlılıkla devam edeceğiz. Meşru zeminde Cumhuriyet Halk Partisi, her türlü eleştiriye elbette saygı duyacaktır. Kendi düşüncelerimizi ifade edeceğiz, kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Bakın bir Cumhuriyet kentindeyiz, bir Cumhuriyet şehrindeyiz. Dolayısıyla bu Cumhuriyet şehrinde olmaktan da ayrıca son derece mutluyum, huzurluyum. Keşke Türkiye’nin her tarafı böyle olabilse. Pek çok sorun var; esnafın sorunları var, diğer sorunlar var. Aslında siyaset kurumunun bunlarla ilgilenmesi lâzım. Siyaset kurumu eğer gidip de bir mafya mensubuna sahip çıkıyorsa, burada bir sorun var demektir. Demokrasi açısından sorun var demektir, hukuk açısından sorun var demektir. Bunları aşmalıyız. Biz, bunları aşmaya kararlıyız. Kim ne yaparsa yapsın biz, bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi, gerçek anlamda hakkı, gerçek anlamda özgürlüğü getirmekte kararlıyız.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA