GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-11-2020 08:49

Arınç: TBMM Başkanı, Çakıcı’nın tehdidine tepki göstermeli

Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek, Habertürk’teki canlı yayından sonra Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’a, Çakıcı’nın Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesi hakkındaki düşüncesini sorduğunu, Arınç’ın da “Bu tehdit, hem Meclis’e hem demokrasiye yapılmıştır. Meclis Başkanı’nın bu işe sahip çıkması lâzım” dediğini yazdı.

Arınç: TBMM Başkanı, Çakıcı’nın tehdidine tepki göstermeli

Deniz Zeyrek, “Faizden kaçılamadı, demokrasiden kaçılabilir mi?” başlıklı yazısının “Arınç: TBMM Başkanı tepki göstermeli” ara başlığı altında şunları yazdı:

“Bülent Arınç, HaberTürk’ten ayrılırken kendisinden sonraki yayına gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’yla karşılaşınca Alaattin Çakıcı’nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdit ve hakaret içerikli mektubunu gündeme getirdi ve “Geçmiş olsun dileklerimi iletin” dedi. Arınç’a yayından sonra bu konudaki düşüncesini de sorma fırsatı buldum. Şöyle dedi:

“Bu tehdit, Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef almış gibi görünse de aslında demokrasiye yapılmıştır. Tasvip edilecek tarafı yok. Hem Meclis’e hem demokrasiye yapılmıştır. Meclis Başkanı’nın bu işe sahip çıkması lazım. Bir milletvekiline, bir siyasi parti liderine yapılmış tehdide sessiz kalmaması lazım.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA