SİYASET
Giriş Tarihi : 22-11-2020 15:35

Erdoğan: Kimsenin şahsî ifadeleri benimle ilişkilendirilemez

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Velev ki geçmişte birlikte çalışmış olsak bile hiç kimsenin şahsî ifadeleri, Cumhurbaşkanıyla, hükümetimizle, partimizle ilişkili hale getirilemez. Kavalalarla hiçbir zaman biz bir arada olamayız, Kobani’yi unutamayız” dedi.

Erdoğan: Kimsenin şahsî ifadeleri benimle ilişkilendirilemez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Isparta, Burdur, Gümüşhane, Kastamonu ve Sinop kongrelerine görüntülü bağlantı yoluyla katılarak partililere hitap etti. İsim vermeden, eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç’ın “yargı reformu”na dair sözlerini de değerlendiren Erdoğan, şunları söyledi:

“Kobani katliamının failleri, asla ve asla savunulamaz”

“Son günlerde bizimle asla ilgili olmayan kimi bireysel açıklamalar ile reform gündemimize yaptığımız vurgular bahane edilerek yeni bir fitne ateşi yakılma çalışıldığını görüyoruz. Velev ki geçmişte birlikte çalışmış olsak bile, hiç kimsenin şahsî ifadeleri Cumhurbaşkanıyla, hükümetimizle, partimizle ilişkili hale getirilemez.

Bizim ne dediğimiz, nerede durduğumuz, nereye gittiğimiz bellidir. İstikametimizde en ufak bir değişiklik yoktur. Teröre bulaşmış, terörle el ele, kol kola yürüyenler, hiçbir zaman bizim ne yanımızda, ne de dirsek teması olduğumuz kişiler olamaz. Şu anda yargının tasarrufu altında olanlar, bizim yüzlerce, binlerce insanımızın, Yasin Börülerimizin ölümüne neden olanlar. Kobani katliamının failleri, hiçbir zaman Tayyip Erdoğan tarafından, dava arkadaşları tarafından asla ve asla savunulamaz.

CHP’nin ve arkasındaki mahfillerin dümen suyuna girenlere, ‘siz gidin heykellerinizle, iç pazarlıklarınızla uğraşın. Düşün bu ülkenin ve milletin yakasından’ diyoruz. Türkiye’yi dışarıya şikâyet ederek, dün söylediğini bugün yalayarak siyaset yaptığını sananların sonu hüsran olacaktır.

Gezi eylemlerini organize edenlerin savunucusu olamayız. Gezi olaylarının finansörlüğünü yapan ve şu anda içeride olan, bugün yarın savunucusu olmadık, bundan sonra da olmayız. Vizyonumuzu kimse sorgulayamaz, aksini iddia edemez. Kavalalarla hiçbir zaman biz bir arada olamayız, Kobani’yi unutamayız.

“MHP ile daha yapacak çok işimiz var”

Sayın Bahçeli’ye ve tüm MHP camiasına, 15 Temmuz darbe girişimi ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi başta olmak üzere ülkenin ve milletin menfaatine olan her hususta yanımızda bulundukları için bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. İnşallah hep birlikte daha yapacak çok işimiz, hayata geçirecek çok politikamız var.”

“Heyecan görmüyorum; eskiden salon alkışlarla inlerdi”

Erdoğan, “İnşallah evlatlarımıza miras olarak 2053 vizyonlarını hayata geçirecekleri büyük ve güçlü Türkiye’yi bırakacağız. Bunu yapacak olan, sizlersiniz” dedikten sonra beklediği alkış gelmeyince, şöyle sitem etti:

“Fakat ben şimdi salona bakıyorum; salonda çok heyecan görmüyorum. Eskiden Gümüşhane’nin salonları, Burdur’un salonları, sürekli olarak alkışlarla inlerdi. Isparta, aynı şekilde inlerdi. Dolayısıyla bunu her an görmek, yaşamak arzusu içerisindeyiz.”

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA