SİYASET
Giriş Tarihi : 23-11-2020 18:07   Güncelleme : 23-11-2020 18:12

“İcra ile çiftçiden alınan araziler, yandaşlara peşkeş çekiliyor”

CHP Parti Sözcüsü Öztrak, “Çiftçinin traktörünü, tarlasını, şu salgın döneminde haczeden Tarım Kredi Kooperatifleri, oraya buraya sponsor olup, çiftçilerden haczettiği paraları dağıtıyor. İcra ile çiftçiden alınan araziler, saray yandaşlarına peşkeş çekiliyor” dedi.

“İcra ile çiftçiden alınan araziler, yandaşlara peşkeş çekiliyor”

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündemdeki konuları değerlendirdi.

Öztrak, şunları söyledi:

“Ortaklardan birinin bulduğu çare, “askıda ekmek”, diğerini bulduğu çare ise “acı reçete”. Bir de son zamanlarda “etsiz köfte”. Sarayın yandaş kanallarında artık etsiz köfte tarifleri veriyorlar. Bu kadar mı milletten koptunuz? Ne demişler? Millete verir talkını, kendileri yutar salkımı. 9 saraya sığmayan Erdoğan, Katarlı yayıncının vermek istemediği 300 milyon lirayı Türkiye Futbol Federasyonu’na hem de hiç kimseye sormadan verecekmiş. Yahu kimin parasını kime veriyorsunuz? Nedir bu Katar aşkı Sayın Erdoğan? Millete gelince “acı reçete”, katarlı şirkete gelince hamiline yazılmış 300 milyon liralık peçete… 300 milyon lira az para mı? Bu parayla, iş yerlerini kapattığınız 129 bin esnafımıza en azından bir asgari ücret kadar destek verirdiniz. Ama saray, esnafın yüzünü güldürmek yerine, katarlıların yüzünü güldürmeyi tercih ediyor. Türkiye’nin tapusunu Katar’ın üstüne yapın, olsun bitsin. Tank paleti fabrikasını verdiniz. Kanal İstanbul’un etrafındaki tarım arazilerini arsaya çevirip Katar Emirinin ailesine sattınız. Şimdi de 300 milyon lira veriyormuşsunuz. Koskoca ülkeyi ve kaynaklarını böyle parsel parsel daha ne kadar Katar’a peşkeş çekeceksiniz? Tabii ön teker nereye, arka teker de oraya. İmam bunu yaparsa cemaat neler yapmaz?

Tarım Kredi Kooperatiflerinin çiftçilerimize icra takibine başladığını bu kürsüden iki haftadır anlatmaktan dilimizde tüy bitti. Çiftçinin traktörünü, tarlasını, şu salgın döneminde haczeden Tarım Kredi Kooperatifleri, oraya buraya sponsor olup, çiftçilerden haczettiği paraları dağıtıyor. Kooperatifin bir iştiraki Gaziantep TeknoFest’te, bir başka iştiraki ise 1. Lig futbol takımına sponsor oluyor. Yetmez, icra davaları partili avukatlara veriliyor. İcra ile çiftçiden alınan araziler, saray yandaşlarına peşkeş çekiliyor. Kooperatifler neden var? Onlar, çiftçiye kara günde yardım etmeyecekse ne zaman edecek? O kadar mı çiftçi düşmanısınız? Tarım Bakanının adı var, kendi yok. Meclisten torba kanun geçti, bir tek çiftçinin borçları yapılandırılmadı. Arkadaşlarımız bu konuda çok sayıda kanun teklifi verdi. Çiftçinin borç faizini sıfırlayan, çiftçi borçlarının 5 yılda tahsilini sağlayan bir kanun teklifimiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bekliyor. Bizim derdimiz bağcıyı dövmek değil, çiftçilerimizin üzüm yemesini sağlamak. Gelin bu kanun teklifini hep beraber çıkaralım. Çiftçiye şu zor zamanda bir nefes aldıralım. Ondan sonra da elin çiftçisine muhtaç olmayalım.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA