GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-11-2020 18:50   Güncelleme : 23-11-2020 19:45

Arınç: Erdoğan’la bizzat görüşeceğim; istifa edebilirim

Bülent Arınç, “Dünkü konuşma beni çok rencide etti. Gelişen şartlar altında o konuşmayı yapmaya neden ihtiyaç duyduğunu kendisinden dinlemek isterim. Dinledikten sonra, ‘Bu durumda buyurun istifa mektubumu’ diyebilirim” açıklamasında bulundu.

Arınç: Erdoğan’la bizzat görüşeceğim; istifa edebilirim

Eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine yönelik tepkisini, Posta gazetesi yazarı Murat Çelik’e değerlendirdi.

Murat Çelik’in twitter’da naklettiğine göre Bülent Arınç, şunları söyledi:

“Ben, duygusal bir insanım. Dünkü konuşma beni çok rencide etti. Sayın Cumhurbaşkanı, çok ağır bir konuşma yaptı.

İstifa ettiğim yönünde bazı söylentiler çıkmış; ama şu an için bu doğru değil. Ben, başkaları gibi Twitter’dan, Instagram’dan istifa etmem. Oluşan durumla ilgili, Sayın Cumhurbaşkanı ile bizzat görüşmeyi bekliyorum. Sayın Cumhurbaşkanı, bugün İstanbul’daymış. Programı yoğun. Dolayısıyla bugün görüşemedim. Sanırım yarın Ankara’da olacak ve görüşebiliriz diye düşünüyorum. Kendisiyle görüştükten sonra gereken neyse onu yapacağım.

Gelişen şartlar altında o konuşmayı yapmaya neden ihtiyaç duyduğunu kendisinden dinlemek isterim. Kendisinden dinledikten sonra, “O konuşmanın muhatabı bendim. Bu durumda buyurun istifa mektubumu” diyebilirim. Benim üzerimden hem Sayın Cumhurbaşkanımızın hem de Yüksek İstişare Kurulunun yıpratılmasına izin vermem. Bana yakışmaz.

Daha önce de bazı açıklamalarım üzerine “Bunları söyleyen birinin YİK’te ne işi var?” türünden yorumlar yapanlar oldu. Oysa benim yapacak daha çok işim var; ama öyle bir noktaya gelir ki bazen, orada kalmaktansa gitmek daha yerinde olur.”

Bülent Arınç, “Görünen o ki, Cumhurbaşkanıyla görüşmeniz istifanızla sonuçlanacak. Peki, sadece Cumhurbaşkanlığı YİK üyeliğinden mi ayrılacaksınız, yoksa AK Parti'den de istifanız söz konusu mu?” sorusuna şu karşılığı verdi:

“Elbette sadece YİK’ten. Partiden neden istifa edeyim?”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA