SİYASET
Giriş Tarihi : 24-11-2020 16:15   Güncelleme : 25-11-2020 11:52

Bahçeli’den 22. Dönem TBMM Başkanı Arınç’a ağır ithamlar

MHP Genel Başkanı Bahçeli, 22. Dönem TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın Cumhurbaşkanlığı YİK Üyeliği görevinden istifa etmesinden önce, partisinin TBMM Grubu Toplantısında Arınç hakkında ağır ithamlarda bulundu.

Bahçeli’den 22. Dönem TBMM Başkanı Arınç’a ağır ithamlar

MHP Genel Başkanı Bahçeli, 22. Dönem TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyeliği görevinden istifa etmesinden önce, partisinin TBMM Grubu Toplantısında Arınç hakkında ağır ithamlarda bulundu.

Bahçeli, Arınç’a tepki gösterirken, “Ahmaklık”, “ihanete yataklık”, “terör propagandası”, “terör kervanına girmek”, “gafil”, “aslına mı çekiyorsun, nesline mi özeniyorsun?” “ahlâksız üslûp, akılsız teklif”, “bir gözü Pensilvanya’da, diğeri de Kandil’de” “bölücü, terörsevici, fitnenin elebaşı” ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli, konuşmasında şunları söyledi:

“Bu terörist Demirtaş sevdasının taraftar ve yaygınlık kazanması hayra alâmet bir durum da değildir.

Halen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olan siyaset eskisi bir şahsın, televizyona çıkıp Sorosçu Osman Kavala ile terörist Demirtaş’a güzellemeler yapması, kelimenin tam anlamıyla çarpıklık, hatta ahmaklıktır. Bu şahsın iki suçlunun serbest bırakılmasını istemesi suçluyu övmektir, suça iştiraktir, ihanete yataklıktır.

Terörist Demirtaş’ı ve Kürt kökenli kardeşlerimizi tanımak için Devran isimli hikâye kitabının okunmasını öneren bu gafil, terör propagandasını alenen, milletimizin gözünün içine baka baka yapmıştır.

Sayın Arınç, biz Kürt kökenli kardeşlerimizi bir teröristin anlatıldığı kitaptan değil, hayatın bizatihi içinden, milletimizin şerefli mensubu olmalarından, anıda, acıda ve gelecekte birlikte olmamızdan tanıyor ve onlara baktığımız zaman tıpatıp kendimizi görüyoruz.

Devran isimli kitap, bir terör anlatısıdır. Devran isimli şahıs, bir teröristtir. Yazan da teröristtir. Demirtaş’a masum gözüyle bakıyorsan, teröristlerin saldırısıyla şehit olan Yasin Börü’ye, Eren Bülbül’e, 11 aylık Bedirhan bebeğe ne diyeceksin? Emzikli bebeklerin öldürülmelerini nasıl anlatacaksın? Hamile kadınlarımızın kurşunlanmasını nasıl yorumlayacaksın? 6-8 Ekim olaylarında katledilen 53 insanımızı nasıl izah edeceksin?

Sayın Arınç, nereye varmak, ne yapmak istiyorsun? Aslına mı çekiyorsun, nesline mi özeniyorsun? Nedir seni teröristlere sempatiyle baktıran? Sen Devran’ı bırak da Mehmetlere bak, belki olmayan vicdanın kanar. Sen terör kervanına girmeyi bir kenara bırak da, millet ne diyor, tarih ne diyor, şühedamız ne diyor ona dikkat et, bunları kendine rehber tayin et.

‘Özgürlükçü düşünelim’ diyor; yani demek istiyor ki, teröristler serbest kalsın, Türkiye’ye kast edilsin. Bu ahlâksız bir üslûp, akılsız bir teklif değil midir? Neyin özgürlüğü, elinde silahla dağda gezene özgürlük değil, milletin demir yumruğu lâyıktır.

Bülent Arınç, Türkiye’ye kim tuzak kurmuşsa, Cumhur İttifakı’na kimler hasımsa, iç barış ve huzur ortamını kimler bozmak istiyorsa onlara muhabbetle yaklaşmaktadır. Gezi olaylarının sponsoru olan Sorosçu Osman Kavala’nın, özgürlükçü düşünerek serbest kalmasını gündeme getirmek hangi akıl ve mantığın ürünüdür?

Aynı görüşü CHP de seslendirmektedir. Kaldı ki, CHP’li sözcüler, Arınç’ı ‘vicdan’ olarak tanımlayıp takdir etmişlerdir. O halde vicdanı yeniden tarif etmek hepimiz için ana görevdir. Merhum Nurettin Topçu der ki, vicdan, doğru ile yanlışı, iyi ile kötüyü ayırt etme melekesidir. Bu tefriki, bu tespiti yapamayanların vicdanı yoktur, vatan sevgisi yoktur, bir gözleri Pensilvanya’da, diğeri de Kandil’dedir.

Anlaşılan zillet yeni isimleri devşirmektedir. Yıkım kadrosuna yenileri katılmak için hazırda beklemektedir. Demirtaş teröristtir, Devran isimli kitap terör propagandasıdır. Bizim nazarımızda aksini iddia eden kim olursa olsun bölücüdür, terörsevicidir, fitnenin elebaşıdır.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA