SİYASET
Giriş Tarihi : 25-11-2020 09:40

Kılıçdaroğlu: Dokunulmazlığımı kaldırmazsanız, namertsiniz!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Acil beklentimiz, Kılıçdaroğlu hakkında düzenlenen fezlekenin genel kurula kısa süre içinde intikal etmesi ve karara bağlanmasıdır” diyen MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye, “Dokunulmazlığımı kaldırmazsanız, namertsiniz. Sizden asla ve asla korkmayacağız biz” diye karşılık verdi.

Kılıçdaroğlu: Dokunulmazlığımı kaldırmazsanız, namertsiniz!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin dünkü TBMM Grubu Toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılması konusunda şunları söyledi:

“Kılıçdaroğlu hakkında Başkanlık Divanı üyesi üç değerli arkadaşımızın hazırlayıp Cumhuriyet Savcılığına bildirdiği şikâyet dilekçesinin bir fezleke olarak TBMM gelmesi önemli bir gelişmedir. Acil beklentimiz, Kılıçdaroğlu hakkında düzenlenen fezlekenin genel kurula kısa süre içinde intikal etmesi ve karara bağlanmasıdır.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, Bahçeli’nin bu beklentisine, partisinin TBMM Grubu Toplantısında şöyle karşılık verdi:

“Açıklama yapmışlar, ‘Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığını inşallah kaldıracağız’ diye. Eğer benim dokunulmazlığımı kaldırmazsanız, namertsiniz, vatan hainisiniz. Evet, bu kadar açık, bu kadar net söylüyorum. Sizden mi korkacağım ben? Söyledim, yine söylüyorum: Bir canım var, memleketime feda olsun, bayrağıma feda olsun, vatanıma feda olsun. Sizden asla ve asla korkmayacağız biz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA