SİYASET
Giriş Tarihi : 25-11-2020 13:50

“Ekonomi, eğitim ve tarım reformu önerilerimizi de açıklayacağız”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, ocak ayında “Ekonomide Gelecek Modeli”nin devamı olarak, “Reel Sektörde Reform”, şubat ayında eğitim, mart ayında da “Tarım Reformu” önerilerini halka açıklayacaklarını söyledi.

“Ekonomi, eğitim ve tarım reformu önerilerimizi de açıklayacağız”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Muş İl Başkanlığında STK ve kanaat önderleri ile bir araya geldiği toplantıda, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem önerilerinden sonra, önümüzdeki aylarda diğer önerilerini de halka açıklayacaklarını bildirdi.

Davutoğlu, bu konuda şunları söyledi:

“Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem teklifimiz, bütün unsurlarıyla Türkiye’de demokrasiyi hakim kılacak bir sistemdir. Önümüzdeki dönemde de bu reformları açıklamaya devam edeceğiz. Aralık ayı başında “Temiz Siyaset Belgesi”ni açıklayacağız. Yani yolsuzluklara karşı mücadele belgesini. Ocak ayında, bütçeden sonra “Ekonomide Gelecek Modeli”mizin devamı olarak, “Reel Sektörde Reform”u, inşallah şubat ayında eğitim, mart ayında da “Tarım Reformu”nu gündeme getireceğiz.

Muş Ovası başta olmak üzere, Türkiye’nin ekilebilen her alanını ekeceğiz. Sulanabilir her alanına suyu getireceğiz ve Türk çiftçisinin özellikle stratejik bir sektör olan gıda sektöründe, dünya çapında rekabet gücü kazanmasını sağlayacağız.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA