YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 27-11-2020 11:14

Çıldır Gölü’nde kızak sezonu başladı

Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük ikinci gölü olan ve yüzde 20’lik bir bölümü donan Çıldır Gölü’nde atlı kızak gezintileri başladı.

Çıldır Gölü’nde kızak sezonu başladı

Hava sıcaklığının sıfırın altında 10 dereceye kadar düştüğü bugünlerde, Çıldır Gölü’nün özellikle kıyı kesimi buz tutmaya başladı.

Kars’ın Arpaçay Taşbaşı Köyü tarafı her yıl olduğu gibi bu yıl da erken buz tutunca atlı kızak sezonu da başladı. Yüzeyi yaklaşık 15 cm. buz tutan Çıldır Gölü’nün simgesi haline gelen atlı kızaklar da buz üzerindeki turlarına başladı. Yerli ve yabancı turistleri buz üzerinde gezdiren atlı kızaklar, müşterilere keyifli dakikalar yaşatıyor.

Deniz seviyesinden 1950 metre yükseklikteki 123 kilometrelik alana sahip Çıldır Gölü’nün buz tutan kıyı kesiminde atlı kızaklarla yapılan turlar, büyük ilgi görüyor. Köyün gençleri, turistleri, 10 dakikalığına kişi başına 25 TL karşılığında atlı kızaklarla donan gölün üzerinde ve çevresinde gezdiriyorlar.

30 yaşındaki Atlı kızakçı Duran Taşdemir, salgın dolayısıyla müşterilerinin azalmasından endişeli olsa da, “İnşallah iyi olur ve insanlar tekrar gelir” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA