EKONOMİ
Giriş Tarihi : 27-11-2020 13:51

“Varlık Fonu’nu küresel anlamda farklı bir yere oturtmak istiyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzdeki süreçte, Varlık Fonu’nu küresel anlamda farklı bir yere oturtmak istiyoruz. Katar Emiri’nin dünkü ziyareti bu kapsamdadır. Kanal İstanbul projesiyle ilgili talepler artıyor” dedi.

“Varlık Fonu’nu küresel anlamda farklı bir yere oturtmak istiyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında muhabirlere açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, bugün saat 17:00’de Vahdettin Köşkü’nde yapılacak olan Türkiye Varlık Fonu A.Ş. Yönetim Kurulu Toplantısı hakkında şunları söyledi:

“Varlık Fonu’nun resmen başkanı benim. Daha önce aldığımız kararları bundan sonraki süreçte de devam ettiriyoruz. Burada fevkalade bir durum yok. Önümüzdeki süreçte, Varlık Fonu’nu küresel anlamda farklı bir yere oturtmak istiyoruz. Katar Emiri’nin dünkü ziyareti bu kapsamdadır. Burada 11 anlaşma imzalandı. Kanal İstanbul projesiyle ilgili talepler artıyor. Bizim yatırımlarda durma söz konusu değil. Bunlar içerisinde dikkate değer bir numaralı proje Kanal İstanbul’dur. Mimari ve teknik boyutları hazırdır. İşin ihale safhasına gelmiştir. Ulaştırma Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu işi birlikte yürütüyor. En kısa zamanda bu adımı atarak, Kanal İstanbul ile İstanbul çok farklı bir görünüme ve güce kavuşacaktır.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA