SİYASET
Giriş Tarihi : 28-11-2020 14:22

Karamollaoğlu: Tutukluluk, bir cezaya dönüştürülmemelidir

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, tutukluğun bir cezaya dönüştürülmemesi gerektiğini söyledi. Karamollaoğlu, tartışma konusu olan tutuklu isimlerin topluma “vatan haini” olarak takdim edildiklerini ifade ederek, “Vatan hainiyse, cezasını hemen ver” dedi.

Karamollaoğlu: Tutukluluk, bir cezaya dönüştürülmemelidir

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Yeniçağ gazetesinin YouTube kanalı “Yeniçağ TV”de, Gazeteci Orhan Uğuroğlu’nun sorularını cevapladı.

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyeliğinden istifa etmesine sebep olan sözlerini nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine Karamollaoğlu, Arınç’ın o konuşmayı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bilgisi dahilinde yaptığını düşündüğünü ancak daha sonra öyle olmadığının anlaşıldığını ifade etti.

Arınç’ın sözlerini, yargı reformu yapacaklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ile “Adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun” diyen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün sözlerinin bir devamı olarak değerlendirdiğini belirten Karamollaoğlu, “Ama arkasından bir de baktık ki, iş öyle değilmiş” dedi.

Karamollaoğlu, “Tabii ben, Sayın Bülent Arınç’ın açıklamalarıyla ilgili bir hüküm verecek değilim; ama benim de kanaatim, isim zikretmeden söylüyorum, tutuklama bir tedbirdir. Tutuklama, hiçbir zaman ceza mahiyetine büründürülmemeli” diye konuştu.

Tutukluğun ancak kaçma veya delilleri ortadan kaldırma ihtimali görüldüğünde uygulanabileceğini belirten Karamollaoğlu, şöyle konuştu:

“Bu insanlar, çok büyük hata etmiş olabilirler. Devlete de millete de ihanet etmiş olabilirler. O zaman siz, mahkemelerinizi hızlandıracaksınız, gerekli cezaları da vereceksiniz. Ama bir cezadan dolayı onu içeride tutarken, zamanı gelip oradan beraat edince başka bir cezayı bahane göstererek yeniden tutuklama yoluna girmemelisiniz.”

Karamollaoğlu, tartışma konusu olan tutuklu isimlerin topluma “vatan haini” olarak takdim edildiklerini ifade ederek, “Vatan hainiyse, cezasını hemen ver” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA