YAŞAM
Giriş Tarihi : 01-12-2020 10:39

Kötü alışkanlıklara karşı ücretsiz on-line seminerler

Temiz Toplum Derneği Genel Başkanı Bilal Ay, uyuşturucu, kumar, dijital bağımlılık gibi tehditlere karşı salgın döneminde ücretsiz on-line seminerler verdiklerini belirterek, “Küçük de olsa bir grup oluşturan herkes, derneğimize ister telefonla, ister sosyal medyadan, ister e-posta ile başvursun. Uyuşturucu ile birlikte mücadele edelim” dedi

Kötü alışkanlıklara karşı ücretsiz on-line seminerler

Temiz Toplum Derneği Genel Başkanı Bilal Ay, uyuşturucu bağımlılığı ile online mücadele çağrısı yaptı.

Uyuşturucu ile mücadelede önleyici tedbirlerin önemli olduğuna vurgu yapan Ay, “Önleyici tedbir dediğimiz olay, gençlerimizin bu bataklığa hiç düşmemelerini sağlayacak çalışmalar. Bunlar içerisinde de konferans ve seminerler önemli yer tutuyordu. Şimdi salgın sürecindeyiz bir araya gelemiyoruz. Okullarda da uzaktan eğitim var. Koronadan korunuyoruz ancak bu durum uyuşturucu riskini azaltmıyor. Torbacılar okul önlerinde olduğu kadar cep telefonlarında ve internette de varlar. Biz de dernek olarak, bu alanda mücadelemize pandemi şartlarında da devam ediyoruz. Online seminerler düzenliyor, gençlerimizi bilinçlendiriyoruz” şeklinde konuştu.

Evde geçen süre arttı

Pandemi sürecinde evde geçen vaktin arttığına dikkat çeken Bilal Ay, “Salgın, karantina, sokağa çıkma kısıtlamaları, uzaktan eğitim derken evde geçen zaman oldukça arttı. Evde bağımlı bir birey var ise gençlerimiz için risk artıyor. Yapılan araştırmalar, sanılanın aksine, gençlerin bu konuda yeterince bilinçli olmadığını gösteriyor. Öte yandan, teknoloji ile sürekli hemhal olmak teknoloji bağımlılığı riskini de arttırıyor. Aileler bu konuda önlem almak zorunda” diye konuştu.

“Mücadelemiz sadece uyuşturucu ile değil”

Online seminerlerin sadece uyuşturucu ile ilgili de olmadığının altını çizen Ay, “Derneğimizin tüm faaliyet alanlarında bu on-line seminerleri gerçekleştiriyoruz. Teknoloji bağımlılığı, aile çalışmaları, kumar gibi sahalarda da çalışmalar yapıyoruz. Gençlerimize ve ülkemize faydalı olmak istiyoruz. Salgını bahane olmaktan çıkartmak, elimizden geldiğince mücadelemize devam etmek istiyoruz” dedi.

“Seminer talebinde bulunabilirsiniz”

Seminerlerin ücretsiz olduğunu ifade eden Başkan Ay, “Biz bu çalışmalar karşılığında kimseden bir şey talep etmiyoruz. Yeter ki, bize başvursunlar. Bir insana faydalı olabilirsek, bir kişiye dokunabilirsek bunu en büyük mutluluk olarak görüyoruz. Ben herkese açık çağrı yapmak istiyorum. Küçük de olsa bir grup oluşturan herkes, derneğimize ister telefonla, ister sosyal medyadan, ister e-posta ile başvursun. Uyuşturucu ile birlikte mücadele edelim” diyerek sözlerini tamamladı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA