GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-12-2020 20:18

“İmamoğlu’na suikast, son anda engellendi” iddiası

Terör örgütü IŞİD’in İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu öldürmek için planladığı suikastın engellendiği, suikastçı IŞİD militanlarının son anda yakalandığı iddia edildi.

“İmamoğlu’na suikast, son anda engellendi” iddiası

Odatv.com, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na düzenlenen suikastın, son anda engellendiğini iddia etti. Odatv, iddianın, eski bir İçişleri Bakanı tarafından da teyit edildiğini kaydetti.

Odatv, haberinde şu ifadeleri kullandı:

“Tarih: 23 Kasım 2020.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun koruma polislerine, “Artık daha dikkatli ve duyarlı olun” denildi. Zira, IŞİD’in Türkiye’deki militanlarına örgüt emri verilmişti: Ekrem İmamoğlu öldürülsün!

Suikat emri veren, IŞİD’in sorumlu düzeyde faaliyet gösteren yöneticileriydi.

İmamoğlu’nun tüm koruma ekibi uyarıldı. Herhangi bir şüpheli durumla karşılaşılırsa veya tedbir alınabilmesi için takviye kuvvete ihtiyaç olursa, acilen bilgilendirilmesi istenildi. Haliyle, İmamoğlu’na da bilgi verildi. İçişleri Bakanlığı ve valilikle koordine olunarak güvenlik çemberi yeniden ele alındı. Tüm güvenlik kurumları uyarıldı. Eski bir İçişleri Bakanı da tüm bu bilgileri bize doğruladı.

Ve sonuç ne mi oldu?

İstanbul Valiliği emriyle Ekrem İmamoğlu’nun koruma sayısı artırıldı.

Duyduk ki, İmamoğlu’na suikast girişiminde bulunmak için görevlendirilen IŞİD militanları, son anda, evet son anda yakalandı.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA