SİYASET
Giriş Tarihi : 01-12-2020 20:56   Güncelleme : 01-12-2020 21:25

“Ters yöne giren Erdoğan, doğru yoldakileri ters yönde sanıyor”

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Cumhurbaşkanı Erdoğan ters yöne girdiği için, aksi istikametteki herkesin ters yolda gittiklerini zannettiğini söyledi.

“Ters yöne giren Erdoğan, doğru yoldakileri ters yönde sanıyor”

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, TV5’de yayınlanan ‘4. Güç’ programında Hasan Basri Akdemir ve Mustafa Deniz’in sorularını cevapladı.

Şener’e, Ali Babacan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında söylediği, “Beraber yola çıktıklarına bir bakın, kim kaldı?”, “Yolda bulduklarını arkadaşlarına tercih etti”, “İktidar, %10 oy alan bir partiye direksiyonu vermiş” sözleri hakkındaki düşüncesi soruldu.

Abdüllatif Şener, şu değerlendirmede bulundu:

 “Doğru bir teşhis, doğru bir değerlendirmedir. Biliyorsunuz ben, kendim bıraktım. Ayrılan biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim: Ayrılmamı istememişlerdi ama yanlış gördüğüm için, onlarca yanlışın yanında durarak o yanlışları meşrulaştırmayı siyaset tarzıma uygun görmediğim için ayrılmayı tercih ettim ve bıraktım.

“Partinin hafızasında sadece kendisi kalmak istiyor”

O günden bugüne kadar baktığımızda benden sonra partinin kurucuları olan isimler, ilk milletvekilleri, ilk ilçe başkanları, teşkilatlarda görev almış binlerce kişi, Erdoğan’ın kıyımına uğramıştır.

Sürekli biçiyor, sürekli değiştiriyor. Milletvekili yaptığını atıyor kenara koyuyor ve sürekli değişiklik yaparak partisini yönetmeye çalışıyor. Bu, Erdoğan’ın yönetim tarzı ile ilgilidir. Partinin hafızasında kendisinden başka hiç kimseyi bırakmak istemediği açıktır. Onun için, başladığı yol arkadaşlarını hep terk etmiştir, atmıştır kenara. ‘Şimdi yoluna kimlerle devam ediyor?’ derseniz; kurucu kadroda olmayan isimlerle devam ediyor. Parti aleyhine herhangi bir noktaya çekmemek için çok az bir kısmı, belki partiden attıklarının %5’ine veya daha az bir kısmına tekrar milletvekilliği veya cumhurbaşkanlığında icat ettiği koltukları onlara dağıtabiliyor. Dışarıda kalan %95’e, “Bak günün birinde sen de belki böyle ikrama nail olabilirsin, beni eleştirmeyin” ve “tamamen kopmayın” sinyali veriyor.

Ama hâlâ ‘Erdoğan’ın yaptığı doğru da ayrılanların yaptığı yanlış’ gibi bakanlar varsa, ben onlara şunu söylemek isterim: Otobanda şoförün biri ters yola girmiş. Trafik polisi de anons yapıyormuş; “Dikkat dikkat! Bir sürücü ters yöne girdi” diye diğer sürücüleri uyarıyormuş. Ters yöne giren şahıs da “Ne biri? Hepsi ters yönde” diyormuş.

“Ters yola giren Erdoğan, doğru yoldakileri ters yönde sanıyor”

Yani burada ters yöne girmiş olan doğrudan doğruya Erdoğan’ın kendisidir. Bu yüzden etrafında kimse kalmamıştır. Onun dışarıda kalanları tenkit etmeye ve kendi görevlerini yerine getirmeden hâlâ ana muhalefetin liderini eleştirmeye kalkması, yanlışlarının ne kadar derin olduğunu gösteren bir hadisedir.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA