SİYASET
Giriş Tarihi : 04-12-2020 08:10   Güncelleme : 04-12-2020 10:01

Başarır: Asla ordumuzu ve Mehmetçiğimizi kast etmedim

CHP’li Başarır, “devletin ordusu Katar’a satılmış” sözüyle Türkiye Ordusunu ve Mehmetçiği değil Tank Paleti Fabrikasını kast ettiğini belirterek, “Eşime, iki küçük kızıma, aileme hakaret ve tehditler ediliyor. Bunu, bırakın siyasetçiyi, dünyada hiçbir insan hak etmiyor” dedi.

Başarır: Asla ordumuzu ve Mehmetçiğimizi kast etmedim

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın, Habertürk televizyonunda yayınlanan “Gerçek Fikri Ne?” programında söylediği “Öyle bir noktadayız ki, Cumhuriyet tarihinde ilk kez, devletin ordusu Katar’a satılmış” sözü, tartışılmaya devam ediliyor.

Ali Mahir Başarır ise, o sözle Türkiye Ordusunu ve Mehmetçiği değil Tank Paleti Fabrikasını kast ettiğini tekrarlıyor. Başarır, son olarak dün akşam CNN Türk’te yayınlanan “Tarafsız Bölge” programına da bir mesaj göndererek, kastının anlaşıldığı gibi olmadığını duyurdu.

Programın konuklarından Gazeteci Murat Çelik, program sırasında Başarır’a, “Son bir mesajınız olacak mı, canlı yayında iletilmek üzere?” diye sorduğunu, Başarır’ın da kendisine bir açıklama gönderdiğini ifade ederek, şu mesajını okudu:

“Aileme ve iki küçük kızıma hakaretler ediliyor”

“Programın o 4 dakikalık bölümünde asla ordumuzu kast etmediğimi, Mehmetçiğimizi asla kast etmediğimi, tank palet fabrikasını kastettiğimi defalarca söyledim. Bu bir iftira ve sağduyulu tüm vatandaşlar gerçeği anlayabiliyor. Üzüldüğüm tek konu, hiçbir suçum yokken, yani hiçbir şekilde kastım yokken, bu iftira sonucunda eşime, iki küçük kızıma, aileme hakaret ve tehditler ediliyor. Bunu hakikaten, bırakın siyasetçiyi, dünyada hiçbir insan hak etmiyor.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA