MAHALLÎ İDARELER
Giriş Tarihi : 04-12-2020 09:06

Oktay: Kritik bir dönemden geçiyoruz

Marmaris Belediyesi Başkanı Mehmet Oktay, genişletilen korona virüsü tedbirleri kapsamında merkez pazar yerinde alınan tedbirleri denetledi; vatandaşların ve pazar esnafının kurallara uyup uymadığını kontrol etti. Oktay, “Salgın konusunda kritik bir dönemden geçiyoruz. Asla tedbiri elden bırakmamamız gerekiyor” dedi.

Oktay: Kritik bir dönemden geçiyoruz

Salgın sonrası sık sık semt pazarlarını ziyaret eden Marmaris Belediyesi Başkanı Mehmet Oktay, bu sabah bir kez daha pazar yerindeydi. Geçtiğimiz Pazartesi günü açıklanan yeni salgın önlemleri sonrasında, pazar yerinde Zabıta Müdürlüğü tarafından alınan tedbirleri kontrol eden Oktay, hem esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti hem de kendisine iletilen talepleri dinledi.

Çok kritik bir dönemden geçildiğini belirten Oktay, “Marmaris Belediyesi olarak pazar yerlerinin temizliği ve dezenfekte çalışmalarını yürütürken, pazar alanlarına giriş ve çıkış noktaları oluşturarak içeride yaşanan kalabalığı da kontrol altına almayı hedefledik. Bizler kurum olarak üzerimize düşen çalışmaları yerine getirirken, hemşehrilerimizin de aynı duyarlılığı göstererek, alınan önlemlere riayet etmelerini rica ediyorum. Salgın konusunda kritik bir dönemden geçiyoruz. Asla tedbiri elden bırakmamamız gerekiyor” diye konuştu.

Bir vatandaşın 65 yaş üstünün sokağa çıktığı 10.00 ile 13.00 saatleri arasında diğer yaş grubu vatandaşların pazara mümkün olduğunca gelmemeleri çağrısını desteklediğini söyleyen Başkan Mehmet Oktay, böylece bu saatlerde yaşanan yoğunluğun da azalacağını ifade etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA