MAHALLÎ İDARELER
Giriş Tarihi : 04-12-2020 09:17

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden tekerlekli sandalye ve beyaz baston desteği

Aydın Büyükşehir Belediyesi, “Dünya Engelliler Günü” kapsamında 35 tekerlekli sandalye ve 45 beyaz baston dağıtımına başladı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden tekerlekli sandalye ve beyaz baston desteği

3 Aralık “Dünya Engelliler Günü”nde bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de engellilerin sosyal hayatta yaşadıkları zorluklara dikkat çekiliyor.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, her yıl çeşitli etkinlikler ile bu sorunlara dikkat çekiyordu ancak bu yıl Covid-19 sebebiyle toplu etkinlikler yapılamadığı için, farklı bir yol izledi.

Engelleri kaldırmak için harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, önceki yıllarda olduğu gibi gelen talepler üzerinden yapılan incelemeler sonucunda 80 engelli vatandaşa hayatlarını kolaylaştıracak yardımlarda bulunuyor.

Belediye, 35 tekerlekli sandalye ve 45 beyaz baston dağıtıma başladı. Engelli vatandaşların adreslerine yapılan teslimlerde Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Barış Altıntaş ve Genel Sekreter Yardımcısı Tahsin Kocaman’da hazır bulundu.

Vatandaşlar, yapılan yardımlar için Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkürlerini iletti.

Çerçioğlu: Önce zihinlerdeki engelleri aşmalıyız

Engellerin bedende değil zihinlerde olduğunu belirten Başkan Çerçioğlu, “Engel tanımayan vatandaşlarımız, sanat, spor ve iş hayatı gibi birçok alanda önemli başarılar elde edip bizlere nice gururlar yaşattılar. Bu da gösteriyor ki, hayatın her alanında, tüm vatandaşlarımız eşit şartlara sahip oldukları zaman, başarı kaçınılmazdır. Önce zihinlerdeki, sonra bedendeki engelleri aşmalıyız. Bunu sağlamak ve örnek teşkil etmek için sosyal belediyecilik anlayışıyla Aydın Büyükşehir Belediyesi bünyesinde engelli istihdamı sağlamak ve engellilerin ihtiyaçlarının giderilmesi için tüm imkânları ile çalışmaktadır.” dedi.

“Engelleri yok etmek bizlerin görevidir”

Engelli vatandaşların tekerlekli sandalye ve beyaz baston ihtiyaçları dışında, çağdaş toplum olmanın bir gereği olarak dezavantajlı bütün kesimlerin sosyal hayata katılımının çok önemli olduğuna dikkati çeken Başkan Çerçioğlu, “Hangi engel varsa onu elbirliği ile yok etmek bizlerin görevidir. Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak bizler, engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA