GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-12-2020 15:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu aleyhine dava açtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun kendisine yönelik olarak söylediği sözlerin eleştiri sınırlarını aşıp hakarete vardığını ifade ederek, avukatlarının dava açtıklarını söyledi. Erdoğan, “Bu ülkede cumhurbaşkanlığı makamına nasıl konuşulur, nasıl oraya mesajlar verilir, bunu da öğrenmesi lâzım” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu aleyhine dava açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazının ardından Ayasofya Camisi’nin önünde basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Bir muhabirin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM Grubu Toplantısı’nda Erdoğan’a yönelik söylediği sözler sebebiyle Erdoğan’ın açtığı dava hakkında açıklama istemesi üzerine Erdoğan, şunları söyledi:

“Şu anda Cumhurbaşkanlığı makamında bulunan bir kişi olarak, her şeyden önce, eleştiri değil hakaret seviyesine çıkan ifadeleriyle hukuk içerisinde tabii ki bu kişiye gerekli hesap sorulmalıdır. Nitekim avukatlarım da şu anda hukuk dairesinde gereken neyse bunun hesabını bu şahsa soruyorlar. Olay budur. Çünkü edep denilen bir şey var. Haddini bilmesi lâzım ve bu ülkede cumhurbaşkanına, cumhurbaşkanlığı makamına nasıl konuşulur, nasıl oraya mesajlar verilir, bunu da öğrenmesi lâzım. Şu anda avukatlarımın yaptığı budur.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA