GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-12-2020 07:38

Üniversiteden atılan Doç. Dr. Özpek, yeniden görevine başladı

Geçen mart ayında hiçbir gerekçe gösterilmeden üniversitedeki görevine son verilen Doç. Dr. Burak Bilgehan Özpek, Ankara 8. İdare Mahkemesi’nin, bu işlemin yürütülmesinin durdurulmasına karar verdiğini, 8 Aralık’ta da üniversitedeki görevine yeniden başladığını bildirdi.

Üniversiteden atılan Doç. Dr. Özpek, yeniden görevine başladı

Doç. Dr. Burak Bilgehan Özpek, şahsî twitter sayfasında, konu hakkında şu açıklamada bulundu:

“Ankara 8. İdare Mahkemesi, 27 Ekim 2020 tarihinde, TOBB-ETÜ eski rektörünün imzasıyla iş akdime son veren işlemin “yürütülmesinin durdurulmasına” hukuksuzluk gerekçesiyle, oybirliği ile karar vermiştir. 8 Aralık itibariyle üniversitedeki görevime yeniden başladım.

Henüz dava sonuçlanmadığı için ayrıntılı konuşmayacağım. Ancak umarım bu süreç, mevcut siyasi atmosferi kendi keyfi ve şahsi kararları için kullanan, cumhuriyet kanunlarını görmezden gelen yöneticilere karşı hukukun akademisyenler için önemli bir teminat oluşturduğunu gösterir

Bu süreçte bana destek veren öğrencilerime ve meslektaşlarıma çok teşekkür ederim. Konuya ilgi gösteren ve gündemde tutan dostlara, gazetecilere ve vicdanlı insanlara minnettarım. Ailemin ve eşim Melike’nin ise hakkını ödeyemem.

Son olarak, üniversitenin idari özerkliği ile akademik özgürlükler arasında kalmasına rağmen, soğukkanlı ve tarafsız duruşunu muhafaza eden mütevelli heyetimize teşekkürü borç bilirim.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA