Advert
DÜNYA
Giriş Tarihi : 19-09-2019 02:52

ABD’den İran’a Aramco misillemesi

Suudi Arabistan hava kuvvetlerine ait savaş uçaklarının, Suriye’nin Bukemal bölgesinde İran destekli olduğu ileri sürülen Feylak El Kudüs güçlerine ait olan askerî noktaları vurduğu iddia edildi.

ABD’den İran’a Aramco misillemesi

Independent Arabia’nın haberine göre Suudi Arabistan hava kuvvetlerine ait savaş uçakları, dün Suriye’nin Bukemal bölgesindeki İran milislerini bombaladı.

“Aramco saldırısının yapıldığı yer vuruldu”

İsmini açıklamak istemeyen Batılı kaynak, Suudi Arabistan’a ait uçakların, İran tarafından kullanılan Aramco’ya yapılan saldırının başlangıç noktası olarak tahmin edilen bölgeyi hedef aldığını, buradaki Feylak El Kudüs güçlerine ait mühimmatların ve füze bataryalarının imha edildiğini aktardı.

Daha önce Suudi medyasında çıkan haberlerde, savaş uçaklarının Suriye’deki İran destekli grupların olduğu bölgede keşif uçuşu yaptığı bilgisi yer almıştı.

Independent Arabia’ya konuşan kaynak, koalisyon güçlerinin son zamanlarda sadece IŞİD ve kalıntılarını değil, Irak ve Suriye’de faaliyet gösteren, Feylak El Kudüs gibi İran destekli grupları da hedef aldığını vurguladı.

Kaynağa göre, Suudi Arabistan’ın bu hamlesi, Aramco şirketine ait petrol tesislerine yapılan saldırıya karşı bir uyarı niteliğinde.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), dün sabah saatlerinde hangi ülkeye ait olduğu tespit edilemeyen savaş uçaklarının Bukemal bölgesinde hava saldırısı gerçekleştirdiğini duyurmuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA