SİYASET
Giriş Tarihi : 14-12-2020 23:09   Güncelleme : 14-12-2020 23:33

“Virüs anaokullarında bulaşıyor da kreşlerde bulaşmıyor mu?”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, salgın sürecinde anaokulları kapatılırken bakanlığa bağlı kreşlerin ve gündüz bakımevlerinin açık tutulmasındaki çelişkiye dikkat çekerek, “Virüs, anaokullarında bulaşıyor da kreşlerde bulaşmıyor mu?” diye sordu.

“Virüs anaokullarında bulaşıyor da kreşlerde bulaşmıyor mu?”

Temel Karamollağlu, şahsî twitter sayfasında, konuya dair görüşlerini şöyle dile getirdi:

“Koronavirüs ile mücadele kapsamında MEB’e bağlı anaokullarının kapatılması, Aile Bakanlığına bağlı kreşlerin bu yasaktan ayrı tutulmasının gerekçesi ne olabilir acaba?

Aynı yaş gruplarına eğitim veren kreş ve gündüz bakım evleri açık; anaokullarının kapalı olmasının sebebi, virüsün anaokullarında bulaşması, kreş ve gündüz bakımevlerinde bulaşmaması mıdır?

Eğitim meselesinde 20 yıldır bir sistem inşa edemeyen iktidar, pandemi sürecinde de çocuklarımızın geleceğini derinden etkileyecek yanlış politikalara devam etmektedir.

Hem çocuklarımızın hem de anne-babaların mağdur edildiği bu süreçte yapılması gereken en mühim şey bir an önce anaokullarının da açılmasıdır.

Sadece kreşler ve anaokulları değil; her yer kapalı olsa bile açık olması gereken yer okullardır.

Uzaktan eğitimin çocuklarımızda meydana getireceği sosyal, duygusal ve psikolojik sorunların üstesinden parayla gelinemez.”

Karamollaoğlu’nun açıklamasından sonra MEB kararı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı, ana sınıfları hariç, tam gün hizmet veren resmi ve özel bütün anaokullarının, Covid-19 tedbirleri kapsamında belirlenen şartları yerine getirmek kaydıyla yarından itibaren yüz yüze eğitime geçeceğini bildirdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA