SİYASET
Giriş Tarihi : 16-12-2020 06:19

Karamollaoğlu: Siyaset mafyayla mı yönetilecek?

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Çakıcı’nın Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesinin, Bahçeli’nin buna destek vermesinin ve iktidarın buna sessiz kalmasının, Türk siyaseti için çok üzüntü verici olduğunu belirterek, “Siyaset, mafyayla mı yönetilecek?” diye sordu.

Karamollaoğlu: Siyaset mafyayla mı yönetilecek?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Olay TV’nin parti genel merkezinden canlı yayınladığı “Siyaset Günlüğü” programında, Seçil Özer Yakınbaş ile Ünal Kaya’nın sorularını cevapladı.

Karamollaoğlu, Alaattin Çakıcı’nın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesinin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından himaye edilişi ve Çakıcı’nın sık sık siyasî açıklamalar yapan bir figüre dönüşmesi hakkındaki görüşünün sorulması üzerine, “Bu, Türk siyaseti için hakikaten çok ama çok üzüntü verici bir gelişme. Kabul edilebilir bir şey değil” dedi.

Karamollaoğlu, bu konuda şunları söyledi:

“Bunu kabullenmek mümkün değil”

“Kim olursa olsun, siz bir siyasî parti başkanını tehdit edeceksiniz, buna da iktidar tarafı, birisi destek verecek, öbürü gıkını çıkarmayacak. Bu, kabul edilebilir bir şey değil ki. Siyaset, mafyayla mı yönetilecek? Bunu kabullenmek mümkün değil. Bunu nasıl oluyor da ifade edebiliyorlar, ben bunu hakikaten anlamakta zorluk çekiyorum. Bir siyasî parti genel başkanı, bu çıkışları destekliyor. Nasıl? Bu, Türkiye’de maalesef siyasetin geldiği noktaya yeni bir pencere açıyor. Bu pencere açması yönünden çok önemli.”

“Çakıcı devlete hizmet etmişse, hizmetleri açıklansın”

Karamollaoğlu, Bahçeli’nin Çakıcı’nın devlete büyük hizmetleri olduğunu söylediğinin hatırlatılması üzerine de “Onları sayması lâzım, neler yapmışsa” dedi. “ASALA ile mücadele ettiğinin” dile getirildiğinin hatırlatılması üzerine de Karamollaoğlu, “Niye hapse girmiş peki? Niye affedildi?” sorularını sordu ve “Bunları o zaman, varsa, çıkarlar madalya da verirler, eğer öyle bir durum varsa; ama bunu kullanmak, böyle tehdit vesilesi olarak kullanmak, bizim demokrasimizi ciddi olarak yaralar. Bu ifadeleri kullananları da daha da yaralar” dedi.

“Bahçeli’nin o ifadelerini ülkücülerin çoğu doğru bulmaz”

Sunucu Seçil Özer Yakınbaş’ın “Aslında Cumhur İttifakı’nda da bu konuda tam bir görüş birliği yok sanırım” şeklindeki yorumuna karşılık Karamollaoğlu, “Tabii, olamaz ki. Kendi partisinin içinde de olamaz. MHP’nin içinde Sayın Bahçeli’nin bu çıkışını, bu ifadelerini doğrulayacak insanların adedinin mahdut olduğu kanaatindeyim; çünkü ülkücüler, başka bir ideal için çıkıyorlar ortaya. Bu, onların kabul edecekleri bir üslûp olmaması icap eder” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA