MAHALLÎ İDARELER
Giriş Tarihi : 16-12-2020 12:09

Buca Belediyesi, Türkiye’de ikinci, İzmir’de birinci

Türkiye’de ilk kez 30 büyükşehir belediyesini kapsayarak gerçekleştirilen seçim simülasyonunda, Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, yüzde 68,7’lik oy oranıyla, ilçe belediyeleri arasında Türkiye genelinde 2020’nin en başarılı ikinci, İzmir’in ise en başarılı belediye başkanı oldu. Bütün hemşehrilerine teşekkür eden Başkan Kılıç, “En zor günlerde en yakınınız olmaya devam edeceğiz” dedi.

Buca Belediyesi, Türkiye’de ikinci, İzmir’de birinci

Avrasya Araştırma, Türkiye’de ilk kez yaptığı 2020 Seçim Simülasyonu’nu açıkladı. Arama motorları, sosyal medya siteleri ve haber sitelerinin taranması sonucu elde edilen veriler ile son 1 yılda yapılan 22 güvenilir anketin verilerinin baz alındığı araştırmada, partilerin 30 büyükşehir, büyükşehirlerdeki ilçe belediyeleri ile Türkiye geneli oy oranları belirlendi.

Ankete göre, Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, yılın en başarılı ilçe belediye başkanları listesinde zirvede yerini aldı.

Kamuoyuyla paylaşılan anket araştırması sonucunda, 2020 yılında başarı düzeyi ile öne çıkan büyükşehir ilçe belediye başkanları sıralamasında Başkan Kılıç, yüzde 68,7 oy oranıyla Türkiye genelinde ikinci, İzmir genelinde ise birinci oldu.

“Zorlukları birlikte aştık, birlikte başardık”

Anket sonuçları hakkında açıklama yapan Başkan Kılıç, şunları söyledi:

“2020 yılı, sadece ülkemiz için değil tüm dünya için çok zorlu bir yıl oldu. Koronavirüs salgını başta olmak üzere, deprem, ekonomik sorunlar gibi birçok zorlu sınavdan geçtik. Böylesine zor günlerde yerel yönetimler olarak sorumluluğumuzu en iyi şekilde yerine getirerek hemşehrilerimizin bu yılı en iyi şekilde geçirmeleri için yılmadan mücadele ettik. Açıklanan verilerde, halkçı belediyecilik ilkesiyle çalışan Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimizin en fazla oy ve başarı oranına sahip olduğunu gördük. Böylesine zor bir yılda böylesine güzel sonuçların ortaya çıkması bizler için en büyük mutluluktur. Tüm zorlukları birlikte aştık; hep birlikte başardık. Teveccühlerini esirgemeyen tüm Bucalı hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bizler, en zor günlerde en yakınınız olmaya devam edeceğiz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA