MAHALLÎ İDARELER
Giriş Tarihi : 15-12-2020 12:30

Marmaris, sağanağı sorunsuz atlattı

Ege ve Akdeniz’de iki gün boyunca etkili olan sağanak yağış ve fırtına, Marmaris’te sorunsuz atlatıldı. Belediyenin aldığı tedbirler ve yağmur boyunca yaptığı çalışma sayesinde herhangi bir sorun yaşanmadı.

Marmaris, sağanağı sorunsuz atlattı

Marmaris Belediyesi, yağmur mevsimi başlamadan bütün dereleri, kanalları ve mazgalları temizleyen belediye, bir olumsuzluk yaşanmasının önüne geçti. Metrekareye yaklaşık 80 kilogram yağmurun yağdığı Marmaris’te ciddi bir sorun yaşanmadı.

Mazgalların tıkanması önlendi

Geçtiğimiz haftalarda kanalları ve dereleri temizleyen ekipler, yağmur uyarısının yapılmasıyla mazgal kapaklarını açarak suyun daha kolay akmasını sağladı. Sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle daha rahat çalışma imkânı bulan ekipler, bütün cadde ve sokaklarda temizlik çalışması yaptı. Yağışın arttığı pazar akşamı ise ekipler, sabaha kadar çalışmasını sürdürdü. Özellikle ağaçlardan dökülen yaprakların mazgalları tıkamaması için çaba gösteren ekipler, yoğun yağmur ve fırtınaya rağmen çalışmasını sürdürdü.

Fırtına ve yağmur sebebiyle ilçede irili ufaklı 40 ağaç devrildi. 7/24 esasına göre çalışan ekipler, devrilen ağaçlar sebebiyle meydana gelen yol kapanmalarına da müdahale etti. Ekipler, ağaçları kaldırarak yolların açılmasını sağladı.

Başkan Oktay çalışmaları denetledi

Yağmur mevsimi başlamadan önce dereleri, kanalları ve mazgalları temizleyerek Marmaris’i kışa hazırladıklarını söyleyen Marmaris Belediyesi Başkanı Mehmet Oktay da yapılan çalışmaları denetledi. Ekiplerin özverili çalışması sonucunda çok büyük bir sıkıntı yaşanmadığını dile getiren Oktay, bütün personele gayretleri dolayısıyla teşekkür etti. Sağanak sonrası ekipler, özellikle sahillerde biriken çöpleri toplamaya başladı.  

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA