GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-12-2020 23:04

“Savcı Sayan’ı öldürün” çağrısı yapan şahsın kimliği tespit edildi

Ağrı Belediyesi’nin AK Parti’li başkanı Savcı Sayan’ı öldürmeleri için Kürt gençlerine çağrıda bulunan, Kadri Zana takma adını kullanan, yönetmen ve türkücünün, İsviçre’de yaşayan Abdulkadir Aktürk olduğu tespit edildi.

“Savcı Sayan’ı öldürün” çağrısı yapan şahsın kimliği tespit edildi

Sosyal medyada yayınladığı videoda, Kürt gençlerine Ağrı Belediyesi Başkanı Savcı Sayan’ı öldürmeleri için çağrıda bulunan kişinin İsviçre’de yaşayan Abdülkadir Aktürk olduğu tespit edildi.

Savcı Sayan, twitter sayfasında yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Ben, 18 yaşındaki Kürt gençlerinin iyi eğitim almış, iyi bir iş sahibi olsun, gelecekleri kurtarılsın diye uğraşıyorum. Bu zihniyet sahipleri hem burada hem Avrupa’da Kürt çocuklarını ölmeye, öldürmeye teşvik ediyor. Bu alçak Kadri Zana takma ismini kullanıyor… Yönetmen ve Türkücü.

Sayın Süleyman Soylu bakanımızın talimatıyla, Ağrı İl Emniyet Müdürümüz başta olmak üzere emniyet görevlilerinin titiz çalışması sonucu bu alçağın İsviçre’de yaşadığı, gerçek adının Abdulkadir Aktürk olduğu görülmüştür… Devletimiz 2 saatte bu alçağın inini buldu.”

“Öldür! 20 sene yatar çıkar, efsane olursun”

Abdulkadir Aktürk, yayınladığı videoda önce Savcı Sayan’a hiç olmazsa bir taş atılmasını tavsiye ettikten sonra, çağrısını ‘öldürün’ çağrısına dönüştürerek şunları söylüyor:

“Vallahi Savcı Sayan’ı susturan tarih olur, efsane olur. Neden yapmıyorsunuz? Siz neye bekliyorsunuz? Ben, 18 yaşındaki gence sesleniyorum. 18 yaşındasın. Destan yaz, efsane ol. Yiyeceğin 20 sene. 40 yaşında tığ gibi delikanlı çıkacaksın. Bundan daha neyi var? Ben, bunu size yol gösteriyorum. Ben söylüyorum, ben, ben, ben, ben… Ben söylüyorum. Susturun. Birileri çıksın bunları… Partiyle alâkanız olmasın. Siz partili de olamazsınız. Ben HDP’liye söylemiyorum, PKK’liye söylemiyorum, KCK’ye söylemiyorum. Söylemiyorum. Ben, sıradaki Kürt gençlerine sesleniyorum. Sabahtan akşama kadar sokaklarda tiner içeceğinize, şarap içeceğinize, atıp tutacağınıza, karı kız peşinde dolaşacağınıza destan yaz, efsane ol be geri zekâlı! Git geri zekâlı, git, efsane ol, destan yaz, çeto vara ol, hayvan! Ha, yapmıyorsun onu? ‘Ben Kürdüm’ deme. Alnına ‘devşirme’ diye yaz. Alnına… ‘Devşirme’ diye yaz, git İstanbul’da mı dolaşıyorsun, İzmir’e mi dolaşıyorsun, Antalya’ya mı gidiyorsun, nereye cehennem oluyorsan ol. Yaav çıldırmamak elde değil!”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA