YAŞAM
Giriş Tarihi : 24-12-2020 14:21   Güncelleme : 24-12-2020 14:22

Diyanetten uzaktan eğitimle Kurân-ı Kerîm öğrenmeye davet

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, vatandaşları uzaktan eğitimle gerçekleştirilecek “Kur’ân-ı Kerim Öğretim Programı”na katılmaya davet etti.

Diyanetten uzaktan eğitimle Kurân-ı Kerîm öğrenmeye davet

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, sosyal medyada yayınladığı video konuşmasında vatandaşları, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın (DİB) ‘Haydi Türkiye Evden Kur’ân Öğrenmeye’ sloganıyla 21 Aralık’ta kayıtları başlayan Ku’ân-ı Kerim Öğretim Programı’na katılmaya davet etti.

“Peygamber Efendimiz, ‘Evlerinizi namaz ve Kur’ân tilâvetiyle aydınlatın’ buyurarak bizlere hem büyük bir ufuk çizmekte hem de önemli bir sorumluluk yüklemektedir” diyen Erbaş, Covid-19 salgınının, Ku’ân kurslarında yüz yüze gerçekleştirilen eğitimleri de olumsuz etkilediğine dikkati çekti. Eğitimlerin kesintiye uğramaması amacıyla uzaktan eğitim faaliyetlerine ağırlık verildiğini vurgulayan Erbaş, “Kamuda esnek çalışmaya geçilmesi, hafta sonu ve hafta içi belirli saatlerde sokağa çıkma kısıtlamalarının olması sebebiyle vatandaşlarımızın evlerinde kalmaları gereken süreleri daha verimli ve faydalı hâle dönüştürmek adına bir program başlatıyoruz. Böylelikle henüz, Ku’ân-ı Kerim okumayı bilmeyen kardeşlerimiz için Ku’ân-ı Kerim’i öğrenme imkânı sunuyoruz” diye konuştu.

Vatandaşlar için esnek zamanlı programlar oluşturulduğunu belirten Erbaş, “Hiç bilmeyenlerin bile 2 aylık bir sürede Ku’ân’ı Kerim’i öğrenebilmeleri amacıyla ‘Haydi Türkiye Evden Ku’ân Öğrenmeye’ sloganıyla Ku’ân-ı Kerim Öğretim Programı hazırlanmıştır. Haftada 3 gün ve günde 2 saat dersin yer alacağı programa, başvurular ‘www.diyanet.gov.tr’ adresi üzerinden yapılabilecektir” dedi.

‘Vatandaşlarımızı davet ediyorum’

Programa yurt dışındaki vatandaşların da başvurabileceğini belirten Erbaş, şunları söyledi:

“Ayrıca Braille alfabesiyle okumayı bilen görme engelli vatandaşlarımız ve işitme engelli vatandaşlarımız da başvuru yapabilecektir. Programda kullanılacak materyallerin PDF formatlı dokümanlarına Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün sayfasında yer alan materyaller bölümünden ulaşılabilecektir. Görme engelli vatandaşlarımız, durumlarını gösteren bir raporla başvurmaları hâlinde ise ‘Braille Ku’ân-ı Kerim Elif-Ba’sı’ ücretsiz olarak adreslerine gönderilecektir. Salgın sebebiyle içinden geçtiğimiz zor zamanlarda tüm vatandaşlarımızı Yüce Kitabımız Kur’ân-ı Kerim’e daha çok zaman ayırmaya, kitabımızı öğrenmek, okuyuşumuzu geliştirmek, onun huzur veren tilâveti ve mesajlarıyla buluşmak için bu programa katılmaya davet ediyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA