SİYASET
Giriş Tarihi : 25-12-2020 22:40   Güncelleme : 25-12-2020 22:44

‘’Egemenlik haklarımız terör devletlerinin insafına bırakılamaz!’’

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; bugün TBMM Genel Kurulu’na gelen, ‘’Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine Dair Kanun Teklifi’’ konusunda oylama öncesi konuşma yapacağını belirterek, ‘’Egemenlik haklarımız başka devletlerin, hele hele dünyayı sömürmekte olan terör devletlerinin insafına, inisiyatifine bırakılamaz!’’ dedi.

‘’Egemenlik haklarımız terör devletlerinin insafına bırakılamaz!’’

Karaduman şahsi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) kitle imha silahlarının yayılmasının finansmanının önlenmesine yönelik yaptırım kararlarının uygulanmasına ilişkin usul ve esasların düzenlendiği kanun teklifiyle ilgili olarak TBMM Genel Kurulu’nda oylama öncesi konuşma yapacağını ve bu teklifin tüm kesimler tarafından takip edilmesi gerektiğini vurguladı.

İşte Karaduman’ın paylaşımı:

Bugün Meclis Genel Kurulu “Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine Dair Kanun Teklifi” hakkında görüşme yapmak üzere toplandı!

Tüm Sivil Toplum Kuruluşlarımızı ve aziz milletimizi bağımsızlığımıza tehdit niteliğinde olan bu kanun teklifine “DUR” demeye davet ediyorum. BM Güvenlik Konseyi bu yetkiyle ister Kamu, ister STK olsun tüm oluşumları bir tehdit olarak görüp müdahale edebilecektir!

Büyük mücadeleler neticesinde kazanmış olduğumuz egemenlik haklarımız başka devletlerin hele hele dünyayı sömürmekte olan terör devletlerinin insafına, inisiyatifine bırakılamaz!

Milletimizin vicdanı olan Meclisimizde oylama öncesi bir konuşma yaparak bu vahim teklifin kabul edilmemesi adına tüm gayretimi ortaya koyacağım. Sizlerden ricam; siyasi tercihiniz ne olursa olsun milletimizin menfaatine olmayacak olan bu teklife karşı sesimizi yükseltmeniz ve bu olayın takipçisi olmanızdır.

Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Teklifi nedir?

Teklif, 19 Aralık’ta TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi.

BMGK kararlarının kapsamına bağlı olarak bu kararlarda yer alan kişi veya kuruluşlara veya bunlar tarafından doğrudan veya dolaylı olarak kontrol edilen, bunların adına veya hesabına hareket eden kişi veya kuruluşlara ya da bunların yararına, her türlü fon toplanması veya sağlanması yasak olacak. Bunların Türkiye'de iş ortaklığına ya da başkaca iş ilişkilerine girmesi; bu kararlarda yasaklanan nükleer, balistik füze programları veya diğer faaliyetlerle ilgili olarak organizasyonlara veya bunlar tarafından doğrudan veya dolaylı olarak kontrol edilen ya da bunların adına veya hesabına hareket eden kişi veya kuruluşlara ya da bunların yararına her türlü fon toplanması veya sağlanması da yasak kapsamında bulunacak.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA